Zwierzęta domowe a wakacyjny wyjazd

Zwierzęta domowe pojawiają się niemal w każdym domu. Sama ich obecność daje radość. Trzeba tylko pamiętać, że potrzebują szczególnej opieki ponieważ same sobie w domu nie poradzą. Niektóre z nich potrzebują dodatkowych czynności opiekuńczych. Tak jest na przykład z psami niezależnie od rasy. Jeżeli trzymamy psa przez większość czasu w domu to trzeba pamiętać o wyjściu z nim na zewnątrz. Dodatkowo co jakiś czas trzeba wychodzić z nim na spacer. Szczególny problem pojawia się gdy mamy w planach kilkudniowy wyjazd. Pies nie może zostać bez opieki przez tak długi czas.

Pomoc ze strony rodziny lub znajomych

W przypadku dłuższego wyjazdu trzeba zastanowić się nad tym, kto by mógł zająć się naszym zwierzakiem. Najlepiej zwrócić się do najbliższej rodziny z zapytaniem czy mogą go przygarnąć na te kilka dni. Można też zwrócić się do znajomych, ale jednak bardziej zaufana będzie rodzina. Pies może nie czuć się komfortowo w towarzystwie osób, które nie zna. Dobrym pomysłem jest zlecenie komuś z rodziny aby przychodził do domu zająć się zwierzakami. To może zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, zwłaszcza gdy dom zostaje pusty podczas wyjazdu.

pies (sxc.hu)

Zabranie zwierząt ze sobą

Czasem pojawia się możliwość zabrania psa lub innego zwierzątka ze sobą. Jeśli są to wakacje to zawsze można zapytać właściciela pensjonatu czy toleruje psy w takim miejscu. Taki pomysł jest dobry zwłaszcza gdy jest się bardzo przywiązanym do zwierząt. Chociaż może być lekko problematyczny bo jadąc na przykład nad morze, nie można zabrać psa na plażę. Zostawienie go w pokoju też raczej nie jest dobrym pomysłem bo może stać mu się krzywda. Nie ma złotego wyjścia, każdy musi zarządzić tak jak uważa.

Komentarze do Zwierzęta domowe a wakacyjny wyjazd

  1. Daria napisał(a):

    Lepiej zostawić pieska w domu. Na wakacjach raczej ciężko zapewnić mu odpowiednią opiekę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*