Zły start

W XXI wieku zdarza się coraz więcej związków, które nie zaczynają się zbyt dobrze. Kilka miesięcy randkowania, para właściwie jeszcze się nie zna i pojawia się dziecko. Nagle młodzi są przerażeni, zastanawiają się co robić. Właśnie, co robić?

Na pewno badania na ojcostwo mogą jedynie pogorszyć sprawę. Jeśli chłopak nie ufa swojej dziewczynie, to powinien zastanowić się dlaczego z nią był. Musi teraz zachować się jak mężczyzna i wziąć odpowiedzialność na swoje barki. Jeśli dziewczyna zapewnia, że go nie zdradziła, powinien w to uwierzyć, czy tego chce czy nie. Jeśli wyprze się ojcostwa, będzie niósł tego brzemię przez całe życie.

randka (sxc.hu)

randka (sxc.hu)

Drugim problemem, który od razu się nasuwa, jest sformalizowanie związku. Najczęściej nie potrzebują tego sami przyszli rodzice, a bardziej przyszli dziadkowie. W największej ilości przypadków to rodzice zmuszają młodych do wzięcia ślubu i nie pozostawiają decyzji samym zainteresowanym. Bez wątpienia jest to złe. Taka sytuacja przyczynia się do tak dużej ilości rozwodów wśród młodych ludzi ostatnimi czasy.

Przede wszystkim należy odbyć wiele rozmów z rodzicami. Konstruktywnych, dobrze uargumentowanych. Nawet jeśli sami chcecie wziąć  ślub, po kilku miesiącach znajomości może być to zgubne. Ludzie poznają się latami. Lepiej poczekać ze ślubem, niż za rok czy dwa się rozstawać. Innym rozwiązaniem jest kompromis. Warto zastanowić się nad ślubem cywilnym, a poczekać z kościelną ceremonią.

Przede wszystkim słuchajcie głosu zarówno serca jak i rozsądku. Nie pozwólcie negatywnym emocjom i lękom przesłonić zdrowego myślenia. I Waszej miłości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*