Zimowe przebudzenie czas zacząć

vestidos-1-1418155

Sukienki wieczorowe (sxc.hu)

Wiosna to niezwykła pora roku. Nie tylko cała przyroda budzi się do życia, ale także ludzie zyskują w tym czasie więcej sił. Nie bez przyczyny myślimy o wiosennych porządkach. Chcemy zapomnieć o zimie, dlatego dbamy o to, by dom napełniała świeżość wiosennych dni. Jednak wszystkie te zabiegi dotyczą nie tylko naszego otoczenia, ale także naszego życia.

Przede wszystkim zaczynamy więcej się ruszać. Coraz dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. Z piwnic i garaży wyciągamy nieco zakurzone rowery, rolki, a z szaf sportowe ubrania. I bardzo dobrze, bo każda aktywność fizyczna wiąże się z napływem endorfin do organizmu. By wytrwać w sportowych zamierzeniach, warto znaleźć kogoś z kim będziemy ćwiczyć. W ten sposób będziemy się wzajemnie motywować, a dodatkowo możemy miło spędzić czas w towarzystwie koleżanek.

Ta pora roku aż prosi się także o zrobienie remanentu w szafie. Postarajmy się jednak, by tym razem zrobić go porządnie. Ważna jest tu metoda przeglądania ubrań. Na jedną kupkę powinnyśmy układać ubrania, których od dawna już nie miałyśmy na sobie i te zniszczone. Na kolejnej znaleźć się mają te najnowsze i noszone często. Na trzeciej zaś te, co do których mamy wątpliwości. Do przejrzenia trzeciej kupki warto zawołać kogoś nam bliskiego i jednocześnie szczerego w swoich opiniach. Bardzo często bowiem wydaje się nam, że dobrze w czymś wyglądamy, a nikt nie ma odwagi wyprowadzić nas z błędu. Nierzadko też pomimo pełnych szaf codziennie przeżywamy ten sam problem – co na siebie włożyć. Okazuje się bowiem, że wciąż nosimy te same ubrania lub nie mamy ich z czym skompletować.

Co w takim razie powinno znaleźć się na pewno w naszej odświeżonej garderobie. Z pewnością ubiór musimy dostosować do rodzaju wykonywanej pracy. Jeśli jest to zawód,w którym obowiązuje regulamin dotyczący stroju, musimy zapewnić kilka sztuk takich ubrań. W ten sposób unikniemy codziennego prania i zawsze będziemy czuć się komfortowo. W każdej szafie powinny znaleźć się także sukienki wieczorowe. Niech to będą dwie czy trzy kreacje, ale tak dobrane, byśmy miały co włożyć na każdą okazję. Zadbajmy także o sportowe spodnie i koszulki, a także o odpowiednią ilość dodatków. Nawet jeśli pozbędziemy się dużej ilości starych i nienoszonych ubrań, kolejne zestawy możemy odświeżać właśnie dzięki szalom, torebkom, butom i biżuterii.

Wiosenne przemiany powinny dotyczyć także sposobu naszego odżywiania. Zrezygnujmy z potraw ciężkostrawnych, zawiesistych sosów i niezdrowego podjadania. Zamiast tego przygotujmy sobie warzywne przekąski i owoce. Podczas każdego posiłku na naszym talerzu powinno znaleźć się dużo warzyw. Szczególnie jeśli lubimy te przygotowywane na parze.

Jeśli połączymy to wszystko, z pewnością szybko zauważymy korzystne zmiany w naszym organizmie. Poczujemy się lekko i wiosennie.

Komentarze do Zimowe przebudzenie czas zacząć

  1. Mariusz napisał(a):

    Aktywność fizyczna z pewnością będzie miała swoje rezultaty w przyszłości więc warto o nią zadbać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*