Zdrowe smaki

Czy prowadzenie zdrowego trybu życia kojarzy nam się już tylko z uprawianiem sportów? Pokonywaniem długich kilometrów biegając? Codziennym chodzeniem na siłownie, męczeniem się w klubie fitness i jeżdżeniem na rowerku do upadłego?

Czasami tak. Nie jest to jednak prawda. Oczywiście ruch jest niezbędny do tego, aby poczuć się w pełni zdrowym fizycznie. Absolutnie nie odradzamy korzystania z siłowni, biegania czy innych sportów. Wręcz przeciwnie namawiamy, polecamy i nalegamy, aby każdy z Was zrobił coś dla siebie i zdecydował się na uprawianie jakiegoś sportu.

Sprawdź pochodzenie produktów, które jesz. / sxc.hu

Sprawdź pochodzenie produktów, które jesz. / sxc.hu

Może to być dosłownie wszystko: bieganie, pływanie, jeżdżenie na rowerze, łyżwach, rolkach czy nartach. Wizyty w klubach fitness i na siłowni. Może to być również ćwiczenie w domu, skakanie na skakance, taniec i wiele innych sportów – niezależnie od tego czy grupowych czy samodzielnych. Można wybrać sobie także częstotliwość uprawiania ulubionego sportu – raz w tygodniu, kilka razy w tygodniu, codziennie. Do wyboru do koloru.

Jednak istotną rolę odgrywa jedzenie. Jest ono bardzo ważnym elementem prowadzonego przez nas zdrowego trybu życia. Dlaczego? Bo to co jemy najbardziej wpływa na nasz organizm. Zacznijmy od tego,  że warto wyeliminować zbędne tłuszcze, słodycze i tego typu niepotrzebne składniki. Ciastko można zjeść, ale raz na jakiś czas. W końcu nie chodzi tutaj o katowanie się, a o zdrowie.

Warto zrezygnować także z fast foodów, które naprawdę nie pomagają naszemu organizmowi i zaopatrzyć się w żywność dla diabetyków. Nieznane pochodzenie składników nie zachęca, chemia występująca w jedzeniu także. Postawmy na warzywa i owoce. Produkty znanego pochodzenia. Mięso i ryby wybierajmy tak, aby było w nich jak najwięcej mięsa, a nie chemii i  innych zaskakujących składników.

Wyciskarka do soków to produkt, w który warto się zaopatrzyć. Będzie to wasz najlepszy przyjaciel – przekonacie się. Picie soków z kartonu to również nic innego jak większość chemicznych składników. Mało soku w soku. Dlatego kupcie większą ilość świeżych owoców i zróbcie sobie takie soki na jakie macie tylko ochotę. Zdrowe, smaczne i niepowtarzalne. A co najważniejsze – doskonale znamy ich skład i pochodzenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*