Zawody modne wśród młodzieży

Coraz częściej spotykamy się z tym, że młoda osoba nie wiem co chce robić w życiu. Ma dopiero osiemnaście lat, a już musi wybrać swoją drogę życiową, która niekoniecznie będzie mogła być zmieniona. Dodatkowa presja ze strony rodziców doprowadza ich do tego, że w ogóle młodzi ludzie nie chcą iść na studia.

Na całe szczęście nowe technologie (które są tak bardzo lubiane przez młodych ludzi) wytworzyły nowe pytania oraz zagadki, które potrzebują rozwiązania lub ich praktykowania. Edukacja nie kazała długo czekać i już od kilku lat można studiować nowe technologia lub nowe media, które przecież  tak bardzo interesują młodych ludzi.

Jakie są najbardziej popularne i lubiane zawody przez młodych ludzi?  Preferują stare zawody takie np. jak nauczyciel czy bardziej interesują ich  księgowość Warszawa?

  1. Pierwsze miejsce wśród młodzieży zajmuje nikt inny jak psycholog. Najwidoczniej psychologia jest to obecnie najbardziej interesująca dziedzina.

    sxc.hu

    sxc.hu

  2. Kolejne miejsce zajmuje wychowanie oraz edukacja. Nic się najwidoczniej nie zmieniło. Od kilkunastu lat młodzież najchętniej uczęszcza na wszelkie filologie oraz specjalizacje nauczycielskie. Duża popularnością cieszą się również Akademie wychowania fizycznego, które kształcą nie tylko przyszłych sportowców ale również ludzi, którzy dbają o zdrowy styl życia.
  3. Dopiero na trzecim miejscu znalazł się zarząd. Czyli wszystkie kierunki, które edukują przyszłych managerów oraz dyrektorów firm. Nic dziwnego, każdy chyba lubi pracować w grupie i zarządzać zespołem. Lepiej przecież mówić komuś co ma zrobić, a nie samemu być „chłopcem na posyłki”. Pokrewne zawody z tej dziedziny to również administracja czyli nasza księgowość.

Komentarze do Zawody modne wśród młodzieży

  1. młody gniewny napisał(a):

    A ja myślę, że pierwsze miejsce wśród młodzieży zajmuje wolny zawód, czyli bezrobocie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*