Zawładnij nad stresem.

Sytuacji stresowych w życiu nie da się uniknąć i nie o to chodzi, by je wyeliminować, a o to, by je redukować i, co najważniejsze, nauczyć się z nimi radzić. Ważne jest, by utrzymać tak zwany optymalny poziom stresu, bo pewna jego dawka jest w życiu potrzeba, działa jako czynnik motywujący, pobudza nasz umysł do działania. Jednak zbyt silny stres oraz ten długotrwały prowadzi do problemów związanych zarówno ze sfera fizyczną jak i psychiczną. Dlatego warto nauczyć się kilku technik panowania nad nim.

 1. Dowiedz się co jest powodem.
  Nie można walczyć z nieznanym, zatem żeby pokonać stres i jego destrukcyjną siłę musisz dokładnie przeanalizować sytuacje, w których najsilniej go odczuwasz. Da ci to jasną odpowiedź- co cię denerwuje, teraz musisz zastanowić się dlaczego tak jest i zacząć działać.
 2. Wyeliminuj niepotrzebny stres.
  Kiedy już wiesz co najmocniej działa na twoje nerwy, przemyśl czy jest ci to potrzebne, to znaczy że wiele sytuacji można z naszego życia całkowicie wykluczyć. Przykładowo, jeśli irytuje cię znajomy po prostu zerwij z nim kontakt, szkoda zdrowia na toksyczne relacje. Natomiast jeśli jest to dla Ciebie bliska i ważna osoba, zdecyduj się na szczerą rozmowę.
krzyk 2(sxc.hu)

krzyk 2(sxc.hu)

 1. Ruch i dieta.
  Wysiłek fizyczny dostarcza do organizmu endorfin, które redukują uczucie stresu. Dodatkowo sport, zwłaszcza ten uprawiany na powietrzu mocno zajmuje nasz umysł, wtedy nie myślimy o różnych niepotrzebnych sprawach. Dieta bogata w witaminę D świetnie redukuje stres, spróbuj więc jeść więcej zielonych warzyw, migdałów, jajek i dziczyzny.

Komentarze do Zawładnij nad stresem.

 1. Destren pisze:

  Ja lubię natomiast wybrać się gdzieś na weekend. To dla mnie najlepszy sposób na odstresowanie się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*