Zanieczyszczone powietrze jako problem nas wszystkich

Działalność człowieka pozostawia w przypadku środowiska naturalnego bardzo wiele różnego rodzaju śladów. Zazwyczaj są one mniej lub bardziej poważne, jednak wszystkie one są w stanie w bardzo dużym stopniu wpłynąć na życie wszystkich znajdujących się na ziemi organizmów. Wielu osobom wydaje się, że problem zanieczyszczonego powietrza nie jest niczym poważnym. Ludzie spalają w piecach śmieci i tak naprawdę wszystko co się da, tłumacząc się przy tym, że problem zanieczyszczonego powietrza jest niepotrzebnie wymyślonym, nic nie znaczącym zjawiskiem. Jednak nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać.

Negatywny wpływ na zdrowie

Zanieczyszczone powietrze znajduje się głównie na terenie dużych miast, gdzie brakuje większej ilości lasów i wszelkiego rodzaju roślin, które jak wiadomo biorą bardzo ważny udział w przypadku produkcji tlenu. Na dzień dzisiejszy zanieczyszczone miasta mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka. W przypadku wielu miast można zetknąć się z wielokrotnym przekroczeniem wszelkich norm, jeżeli weźmiemy pod uwagę zanieczyszczenia. Jest to spowodowane głównie ogromną ilością jeżdżących po drogach samochodów oraz spalaniem w domach węgla kamiennego oraz śmieci.

Nasz kraj a reszta Europy

W ostatnich czasach to właśnie Polsce zarzuca się emitowanie zbyt dużych ilość zanieczyszczeń do powietrza. Jednak zarzucane jest to nam bardzo niesłusznie, ponieważ nasi zachodni sąsiedzi emitują do powietrza zdecydowanie więcej zanieczyszczeń. Jest to więc bardzo niesłuszne, szczególnie dlatego, że w zamian swego rodzaju rekompensaty, Polska jest jednym z najbardziej zalesionych krajów na terenie europejskiego kontynentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*