Zakup samochodu – nowy czy używany?

Gdy mamy odłożoną sporą ilość gotówki na samochód to pojawia się taki właśnie dylemat. Można kupić samochód z salonu, lub kilkuletni używany za niższą cenę. To może być bardzo problematyczne, ponieważ porównując argumenty za i przeciw, wciąż nie możemy podjąć decyzji. Za tą samą cenę co w salonie, można dostać używany samochód klasy wyższej i z lepszym wyposażeniem. Jednak to auto może mieć już jakieś wady i usterki, za które trzeba będzie zapłacić. Natomiast na wyposażenie samochodu z salonu może nam zabraknąć pieniędzy.

Samochód używany

Na rynku pojawia się dużo kilkuletnich samochodów. Ich stan można ocenić jako prawie nowy, ale może wzbudzić podejrzenia. Trochę dziwnie wygląda ogłoszenie przykładowo dwuletniego samochodu za dość niską cenę. Może to wydawać się podejrzane, ponieważ kto o zdrowych zmysłach sprzedawałby sprawny, prawie nowy samochód. Jednak nie można zawsze tak krzywo patrzeć na oferty i całkiem możliwe jest kupienie kilkuletniego i sprawnego samochodu. Największą zaletą będzie właśnie jego wyposażenie. W porównaniu do modelu z salonu za niższą cenę można dostać dobrze wyposażony, kilkuletni model. O ile tylko właściciel o niego dbał to wejdziemy w posiadanie naprawdę porządnego samochodu. Oczywiście zanim dokonamy zakupu warto jest zabrać samochód wraz z właścicielem na kontrolę techniczną. Ważne jest aby nie wybierać okolicznej stacji kontroli pojazdów, ponieważ właściciel może mieć tam znajomych i kontrola nie będzie rzetelna. Niestety takie sytuacje się zdarzają i trzeba mieć to na uwadze.

wynajem samochodów (pixabay.com)

Samochód prosto z salonu

Niektórzy z nas decydują się jednak na samochody z salonu. Najważniejsze co za tym przemawia to sprawdzone auto, które nie zawiedzie nas przynajmniej przez pierwsze kilometry. To my będziemy znać jego historie odkąd tylko przekroczymy bramę salonu samochodowego. To daje nam pewność na drodze i brak zmartwień o stan techniczny pojazdu. Jednak cena samochodu to jedno, a wyposażenia to drugie. Wyposażenie do nowych samochodów często jest warte tyle co podstawowy model. Dlatego czasem lepiej jest skorzystać z wynajmu długoterminowego, który wyjdzie zawsze odrobinę taniej niż zakup. Wynajem terminowy oferuje między innymi najtańsza wypożyczalnia samochodów Łódź. Taki wynajem ma bardzo dużo korzyści, a jedną z nich jest brak opłat za serwisowanie samochodu. Wszystko spoczywa w rękach właściciela floty samochodów, przez co możemy się w ogóle nie martwić o stan techniczny pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*