zajęcia pozalekcyjne

Niedawno zaczął się rok szkolny. To wielkie wyzwanie zarówno dla dzieci, które poszły do pierwszych klas, ale także dla ich mam.  Jak wiemy bardzo ważnym elementem w życiu każdego dziecka jest nie tylko nauka ale tez i zabawa. Najlepiej jeśli połączymy obydwie te czynności.

Najważniejszą sprawa jest to, by mamy zaobserwowały czym ich dzieci się interesują. Zajęcia poza lekcyjne mają rozwijać, ale również dawać dziecku zadowolenie oraz chwilę zabawy. Tutaj wszystkie mamy powinny wystrzegać się niespełnionych marzeń. Nie każda córka chcę zostać baletnicą czy modelką. Pozwólmy, żeby nasze pociechy same wybrały (w pewnym stopniu) co ich interesuje.

Na początek rozróżnić należy zajęcia poza lekcyjne od korepetycji. Jeśli nasze dziecko ma problem zapiszmy je na korepetycje z matematyki, nie można pozwolić na to, by od najmłodszych lat było

to zaniedbywane. Jednak koniecznością nie jest to, by nasze dziecko uczęszczało do koła naukowego związanego z matematyką. Nie będzie to nic przyjemnego, i dziecko też za wiele się nie nauczy.

Oczywiście najbardziej popularne są zajęcia artystyczne. Większość dzieci chętnie uczęszcza na tego typu zajęcia. Chłopcy przeważnie miłują się w sporcie, zatem piłka nożna czy inna

sxc.hu

sxc.hu

sprawność fizyczna jest jak najbardziej wskazana. Jeśli dziecko nie przejawia zainteresowania sportem, a muzyką – nie zabraniajmy  mu tego. Oczywiście nie każdego stać od razu na fortepian steinway ale większość ze szkół muzycznych jest w stanie zagwarantować sprzęt do nauki. W przypadku dziewczynek balet ani malarstwo też nie jest konieczne. Pozwólmy wykazać się także w innych dziedzinach. Dzieciństwo ma swoje prawo, nie odbierajmy dzieciom szans na poznanie siebie i całego świata. To wszystko może wpłynąć na ich dorosłe życie.

Komentarze do zajęcia pozalekcyjne

  1. Frenso pisze:

    Osobiście po przyjściu ze szkoły szedłem na trening 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*