Z plecakiem przez Europę

Planowanie podróży powinno się zaczynać już kilka miesięcy przed wyjazdem. Sytuacja jest znacznie ułatwiona gdy wybieramy się na wczasy z biurem podróży, które organizuje nam wszelkie loty, przejazdy, noclegi i konkretne wycieczki. Zupełnie inaczej musimy przygotować się do samodzielnej podróży, zwłaszcza gdy planujemy zwiedzić różne miasta lub kraje. Jest kilka ważnych kwestii, które należy przygotować z wyprzedzeniem przed wyprawą z plecakiem przez Europę.

sea-beach-holiday-vacation-large(sxc.hu)

sea-beach-holiday-vacation-large(sxc.hu)

  1. Na początku dokładnie zapoznaj się z informacjami na temat regionu, kraju czy krajów, do którego się wybierasz. Istotne są wszystkie kwestia polityczne i kulturalne oraz oczywiście informacje na temat miejsc, które warto zobaczyć, czy potraw które koniecznie trzeba spróbować. Czytanie przewodników i blogów podróżniczych nie tylko pomaga zdobyć potrzebną wiedzę, ale też bardzo pozytywnie nastraja przed podróżą.
  1. Rezerwuj wcześniej. Wielu z nas woli spontaniczne wyjazdy i decyzje podjęte pod wpływem impulsu, emocji, czy nawet pogody. Jednak często przynosi to odwrotne do oczekiwanych konsekwencje. Dobrym kompromisem jest wcześniejsze rezerwowanie noclegów na kilka pierwszych dni i dopiero później spontaniczne wybieranie kolejnych miejsc. Pomysłów na zakwaterowanie jest wiele, w zależności od funduszy. Wiadomo jest, że nie każdy może zdecydować się na wynajem domów Hiszpania czy nocleg w ekskluzywnym hotelu. Alternatyw jest wiele, można znaleźć prywatną stancję, tani hostel czy schronisko.
  1. Pakuj się z głową. Jeśli podróżujesz z plecakiem i możesz przewidzieć, że przez długi czas możesz nosić go na ramionach, musisz ograniczyć ilość zabieranych rzeczy do niezbędnego minimum. Warto też wziąć pod uwagę limity bagażowe wyznaczone przez linie lotnicze. Bardzo istotne jest jednak to, by nie przesadzić w drugą stronę i zabrać wszystko to, czego możemy potrzebować, a nie można dostać na miejscu.

Komentarze do Z plecakiem przez Europę

  1. Glob pisze:

    Do dalekiej podróży warto się odpowiednio przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*