Wyprawa do Zakopanego w okresie zimowym

Zima jest piękną porą roku, w przypadku której oprócz mrozu oraz bardzo niskich temperatur trudno o jakąkolwiek problematyczną wadę. Zazwyczaj zima jest piękną porą roku, szczególnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Jest to również zaraz obok letnich wakacji jeden z najlepszych momentów na wzięcie sobie urlopu, który pozwoliłby odpocząć od codziennych obowiązków, które niejednokrotnie dostarczają nam ogromnych dawek stresu, utrudniającego na każdym kroku normalne funkcjonowanie. Jednym z najlepszych wyborów na zimowy wyjazd jest Zakopane, które w okresie zimy prezentuje się jeszcze lepiej niż w przypadku pozostałych pór roku. Jako że jest to teren jak najbardziej górski, nie trzeba martwić się o brak śniegu. Zazwyczaj w górach śnieg spada znacznie wcześniej niż w przypadku reszty kraju i znajduje się tam, nawet jeżeli brakuje go w innych miejscach. Wiele oczywiście zależy od pogody, ale w zimie raczej nie powinno brakować nam w Zakopanem interesujących zajęć, które byłyby w stanie urozmaicić każdy spędzony w górach dzień.

Polskie góry (pixabay.com)

Polskie góry (pixabay.com)

Gdzie się zatrzymać i na co zwrócić największą uwagę?

Zakopane jest typową miejscowością turystyczną, w której zwiedzających nie brakuje zarówno w lecie jak i w zimie. W zimie można liczyć szczególnie na aktywny wypoczynek w postaci zjeżdżania na nartach lub desce snowboardowej. Zima raczej nie jest dobrą porą na górskie wyprawy dla niedoświadczonych osób, a z powodu niskich temperatur powolne spacerowanie po okolicy może nie należeć do najprzyjemniejszych doznań, chyba że zadbamy o każdy szczegół i będziemy wiedzieli jak dobrze się ubrać nawet na najgorszy mróz. Stoków w górskich okolicach raczej nie brakuje. Można spotkać się również z wieloma lodowiskami, które z pewnością sprawią przyjemność zarówno tym najmłodszym, jak i dorosłym. Zatrzymać się można w licznych hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, ale i u osób prywatnych, które oferują liczne noclegi. Często lokalizacja takich obiektów jest doskonała, więc nie brakuje w okolicy najbardziej istotnych miejsc.

Góry pokryte śniegiem (pixabay.com)

Góry pokryte śniegiem (pixabay.com)

Czym dotrzeć do Zakopanego?

Środków transportu, które zapewniałyby wygodny i szybki dojazd w okolice gór raczej nie brakuje, choć powinniśmy rozważyć każdą z opcji, ponieważ każda może okazać się bardziej opłacalna, w zależności od tego w jakiej odległości od południa Polski będziemy się znajdować. Na większe odległości sięgające kilkuset kilometrów najlepiej byłoby postawić na pociąg. Pociągi dziś są w stanie przemieszczać się bardzo sprawnie pomiędzy poszczególnymi punktami Polski, więc można w tym przypadku liczyć na profesjonalizm. W przypadku bliższych odległości warto jest postawić na autobus Zakopane. Zazwyczaj podróżowanie za pomocą autobusu czy autokaru okazuje się bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala nam całkowicie uniknąć nerwów związanych z przemieszczaniem się po zaśnieżonych, górskich drogach i dodatkowo zostaniemy zawiezieni pod sam ośrodek wypoczynkowy lub hotel, albo w jakiś istotny punkt pięknego miejsca jakim jest Zakopane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*