Wypadki drogowe i problemy z nimi związane

Codziennie przez ulice miast przewija się tysiące samochodów. Pomimo tego, że zdecydowana większość kierowców zna przepisy to dochodzi do wypadków drogowych. Jest to niemalże nieuniknione, ponieważ na taką ilość kierowców ktoś w końcu musi popełnić błąd. Nie mówimy tu o nadmiernej prędkości czy brawurze, ponieważ takie wypadki są dużo poważniejsze w skutkach. Jednak każdemu z nas może zdarzyć się zagapić i chociażby delikatnie kogoś uderzyć. W miastach najczęstszym problemem jest brak czujności na wielopasmowej drodze. Do tego dochodzi problem martwego pola w lusterkach i stłuczka gotowa. Sama stłuczka to jest jeszcze połowa problemu, ponieważ prawdziwe kłopoty mogą się zacząć w najbliższym czasie.

Nieprecyzyjne przepisy

Kodeks drogowy zakłada bardzo wiele opcji wypadków i określenia winowajcy w każdej z nich. Takie zasady muszą być, ponieważ w każdym wypadku trzeba wskazać winnego. Problem pojawia się przy niektórych przepisach, które jednoznacznie nie mogą wskazać sprawcy. Obecnie w naszym kraju jest prawo, które określa winę zawsze tego kierowcy, który wjeżdża w tył innego pojazdu. Niezależnie od tego jaki błąd popełni to wina jest tego, co uderza inny pojazd od tyłu. Tłumaczenie tego przepisu jest bardzo proste i mówi o braku trzymania bezpiecznej odległości. O ile to jest jasne, to pojawiają się przypadki, gdy samochód przed nami stacza się na naszą maskę przez nieuwagę kierowcy. W naszych oczach winny jest kierowca, który nie trzymał hamulca, jednak prawo mówi że jednak wina leży po naszej stronie.

prawo (pixabay.com)

Pomoc prawna

Osoba, która zagapiła się w takim momencie raczej nie będzie chciała się przyznać do winy i całkiem możliwe że jeszcze wytoczy sprawę sądową przeciwko nam. Niestety z punktu widzenia prawa to my jesteśmy sprawcami kolizji, co w tym przypadku jest niedorzeczne. W takich przypadkach nie mamy innej możliwości i musimy walczyć, bo kara którą możemy otrzymać będzie jeszcze bardziej bolesna niż samo uszkodzenie zderzaka. W tej nieuczciwej walce sądowej może nam pomóc adwokat Gliwice – KTT Adwokat. Nikt od nas raczej nie wymaga aż takiej znajomości prawa, aby móc wyjść z tak trudnych sytuacji więc lepiej jest skorzystać z usług prawniczych. Adwokat prawdopodobnie będzie w stanie znaleźć korzystne wyjście dla nas nawet z bardzo nieciekawej sytuacji. Takie właśnie sytuacje pokazują, że najlepiej wyposażyć się w kamerkę rejestrującą drogę, ponieważ można wpaść w kłopoty nawet nie z własnej winy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*