Wskazówki przy projektowaniu ogrodu

Ogród to miejsce wypoczynku, w którym możemy uciec od zgiełku i gwaru ulicy. To oaza spokoju, gdzie możemy wypocząć w gronie rodzinny lub poświęcić sobie trochę czasu. Najważniejszą kwestią jest dobre zaprojektowanie naszego zielonego zakątka. Pielęgnacja ogrodów Warszawa to kwestia równie istotna, której nauczymy się z biegiem lat. Przy zakładaniu ogrodu najważniejszy jest projekt, co do którego poniżej kilka wskazówek.

Styl ogrodu to pierwszy zaczątek projektu. Dzięki temu będziemy wiedzieli, w którą stronę iść i jakie charakterystyczne cechy powinien mieć nasz ogród. Wszystko zależy od naszych preferencji, ale nie zapominajmy, że ogród powinien pasować do naszego domu oraz otoczenia. Wiejskie rozwiązania w centrum wielkiego miasta nie będą wyglądały korzystnie.

japoński ogród(sxc.hu)

japoński ogród(sxc.hu)

Kosztorys to podstawa. W przypadku gdy nie mamy wielkiego budżetu wszystko możemy zrobić sami, ewentualnie zlecić tylko projekt wyspecjalizowanej firmie. Gdy jednak pieniądze nie grają dla nas roli możemy wszystko dać do wykonania fachowcom. Warto jednak pamiętać, ze przy samodzielnym projektowaniu oraz tworzeniu ogrodu możemy na bieżąco aktualizować i zmieniać koncepcję.

Przy projektowaniu naszego ogrodu pamiętajmy, że ma być to miejsce gdzie będziemy mogli się zrelaksować. Dlatego warto ująć w projekcie miejsce do gry w nasze ulubione sporty, a także grilla lub inne przyjemności. Jeżeli lubisz uprawiać warzywa i wiesz, ze znajdziesz na to czas to umieść również w planie warzywnik. Gdy posiadasz dzieci, plac zabaw będzie również dobym pomysłem. Jednym co Cię ogranicza jest miejsce i Twoja wyobraźnia.

Pamiętaj by poprowadzić instalację elektryczną przed wszelkimi zabiegami (sadzeniem etc.), gdyż układa się ją w ziemi na głębokości około 70 cm. Dzięki temu nie będziesz musiał niszczyć już osiągniętych rezultatów swojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*