Własne mieszkanie – przygotowania do zakupu

Zanim dokonasz inwestycji swojego życia, musisz mieć na uwadze wiele istotnych rzeczy. Podczas tej transakcji wydasz mnóstwo pieniędzy, dlatego upewnij się, że mądrze je wydasz i za kilka miesięcy nie będziesz żałować zakupu. Po pierwsze na początku upewnij się, że stać cię na kupno mieszkania i w razie nagłych wydatków czy straty pracy, będziesz miał z czego opłacić kredyt. Postaraj się o oszczędności na czarną godzinę lub w razie potrzeby wsparcie rodziny.

Następnym etapem jest wybór rodzaju pochodzenia nieruchomości. Pomysł czy wolisz mieszkanie używane z rynku wtórnego czy raczej nowe domy Łódź z rynku pierwotnego. Następnie sprecyzuj dogodną lokalizację, aby nie mieć problemu z miarę szybkim transportem do pracy. Przeanalizuj najbliższą okolicę, czy znajdziesz w niej najpotrzebniejsze elementy takie jak: przystanek komunikacji miejskiej, sklep spożywczy, aptekę czy przychodnię lekarską.

Końcowym krokiem, ale jeszcze przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy czy wpłacenia zaliczki, jest sprawdzenie osoby sprzedające. Upewnij się, że faktycznie ma prawo do sprzedaży mieszkania oraz czy nie jest w nim nikt obcy zameldowany. Później wybierz się do Sądu Rejonowego do Wydziału Ksiąg Wieczystych i sprawdź akt notarialny nieruchomości. Tylko tak możesz mieć pewność, że na wybranym mieszkaniu nie ciążą żadne długi  lub hipoteka.

money-iii-1254139

Pieniądze (sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*