Utrzymanie i opieka nad psami

Opieka nad zwierzętami tylko z pozoru wydaje się taka łatwa. Prawda jest jednak taka, że wymaga to wielu poświęceń i przede wszystkim ciężkiej pracy ze strony właściciela. Najtrudniej jest na samym początku, gdy zwierze jest jeszcze bardzo małe i nie do końca rozumie, co się wokół niego dzieje. W takiej sytuacji może dochodzić do wielu nieprzyjemnych zdarzeń, które mogą spowodować między innymi, że będzie on niszczył nasze mieszkanie, czy też po prostu będzie się załatwiał wewnątrz. Z czasem jednak uda się nam nauczyć o prawidłowych odruchów, chociaż może być to bardzo męczące zagadnienie, które zajmie nam całkiem sporo czasu. Jeżeli uda się nam nauczyć psa kilku podstawowych rzeczy to opieka nad nim stanie się o wiele przyjemniejsza. Musimy pamiętać, że będzie to też całkiem spore ograniczenie, z którym nie zawsze będziemy mogli sobie łatwo poradzić. Wiele osób pracujących zawodowo żałuje, że kupiło psa, bo po prostu nie ma wystarczająco wiele czasu na opiekę nad nim.

Spacery i obowiązki

Potrzepują one wychodzić na długie spacery, które sprawia, ze będą mogły się wybiegać i zaznać trochę wolności. Jeżeli tego im nie zapewniamy to z pewności będą to okazywać poprzez swoje zachowanie. Po wyjściu z mieszkania potrafią one przez cały czas szczekać za swoim właścicielem. Jest to niedopuszczalne, ponieważ nie dość, że przeszkadza to mieszkańcom to jeszcze powoduje, że pies nie będzie się czuł tak jak powinien. Jeżeli poświęcimy mu więcej czasu to z całą pewnością będzie się zachowywał całkiem inaczej i nie będzie powodował takich problemów. Tutaj jednak jest to ciężko osiagnąć w przypadku osób, które pracują od rana do nocy. Dlatego pies lepiej nadaje się do domów prywatnych lub osób, które mogą pozwolić sobie na jego wyprowadzenie.

Pogodny pies (sxc.hu)

Pogodny pies (sxc.hu)

Utrzymanie i koszty

Posiadanie psa to też koszty – nie wolno nam o tym zapominać. Są one niewysokie jeżeli wszystko jest w porządku, ale w przypadku choroby lub konieczności zastosowania specjalnych metod wychowania to może być to o wiele droższe. Przede wszystkim konieczne są karmy Josera, wyposażenie spacerowe, czyli obroża i smycz oraz dodatkowe akcesoria jak miski na jedzenie i picie, legowiska itd. Są to wydatki, które ponosimy tylko jeden raz, ale jest to wystarczające do tego, abyśmy odczuli to na własnym portfelu. Jeżeli dojdzie choroba to koszty mogą naprawdę wzrosnąć. Leczenie nie jest w żaden sposób refundowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*