Urządzamy wynajęte mieszkanie

Wielu z nas musi wynajmować mieszkanie, ponieważ nie stać nas na budowanie własnego domu czy zakup mieszkania. Nic dziwnego, skoro standardowa wypłata oscyluje około dwóch tysięcy złotych, a koszty najtańszego mieszkania są 30-krotnie większe. Na szczęście przy nawet najniższej wypłacie zdarza się znaleźć mieszkania, których czynsz nie będzie tak bardzo wysoki. W każdym razie czynsz to nie jest jedyny problem. Problemem może być wyposażenie takiego mieszkania. Jak wiadomo wynajmowane mieszkania muszą być wyposażone, ale to całkiem normalne, że niektóre elementy mogą nam przeszkadzać. O ile będą to pufy czy stół to nie będzie aż takiego problemu. Dużo gorzej będzie gdy nie będzie nam odpowiadać łóżko, bo ceny łóżek w sklepach nie należą do niskich.

Co można zmienić?

Standardowe mieszkania, które można wynająć nie należą do dużych. Zazwyczaj składają się z jednego pokoju dziennego, który jest dodatkowo połączony z aneksem kuchennym. Do tego dochodzi sypialnia oraz łazienka. To najbardziej standardowa budowa mieszkania. Mieszkając tam mamy prawo do wymiany niektórych elementów, ale wszystko trzeba uzgodnić z właścicielem. Problem w tym, że nie zawsze można coś wynieść. Przykładowo pozbycie się starego łóżka może być o tyle problematyczne, że nie ma go gdzie wynieść. Wyrzucić go także nie możemy, bo przecież nie jesteśmy właścicielami tego przedmiotu. Wszystkie tego typu problemy powinno się konsultować z właścicielem i to z jego pomocą pozbywać się niepotrzebnego wyposażenia.

szafa (pixabay.com)

Jak urządzić mieszkanie?

Wynajmowane mieszkanie nie daje nam zbyt dużo swobody bo będzie brakować w nim miejsca. Jednak pokój dzienny można całkiem ładnie urządzić. Podstawą będzie postawienie narożnika pod ścianą. Narożnik co prawda zabierze dużo miejsca, ale poprawi estetykę całego pokoju. Do tego przyda się jakiś stół lub ława. Ławy podnoszone MebleHubertus idealnie nadają się do takich właśnie mniejszych pomieszczeń. Łączą w sobie estetykę i funkcjonalność zwykłego stołu. Do głównego pokoju przydadzą się także zwykłe meblościanki z miejscem na telewizor. W kuchni raczej nic nie opłaca się zmieniać, bo będą to zbyt duże koszty i problemy. Wyjątkiem może być naprawdę ubogie wyposażenie kuchni, ale to i tak jest wyjątkowo problematyczne. Natomiast dobrym pomysłem jest zamontowanie rozsuwanej szafy w sypialni. Ten rodzaj szafy nie zabiera aż tak dużo miejsca, a mieści równie dużo miejsca co standardowa szafa.

Komentarze do Urządzamy wynajęte mieszkanie

  1. Marcin pisze:

    Tak już niestety jest i dopóki sami nie zostaniemy właścicielami mieszkania to będziemy mieć związane ręce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*