Urządzamy mieszkanie w blokach

W życiu zawsze przychodzi taki moment, w którym trzeba się wyprowadzić z domu rodzinnego. Nie można całe życie być na utrzymaniu rodziców i jeżeli mamy na to finanse to można je wykorzystać na przeprowadzkę. Młodzi ludzie raczej nie mają wystarczająco pieniędzy aby postawić własny dom więc kierują się bardziej w stronę mieszkań. Same mieszkania też są drogie, ale zawsze można je wynająć. Gdy mamy odłożoną sporą sumę pieniędzy, to raczej czynsz nas nie przestraszy i będziemy mogli nawet urządzić takie mieszkanie. Dużo nie będzie trzeba, ponieważ mieszkania w blokach na ogół są już wyposażone. Nie jest to oczywiście wyposażenie z górnej półki ale łazienka i kuchnia powinna być w pełni ukończona.

Wprowadzamy się

Moment wprowadzenia jest zazwyczaj bardzo chaotyczny. Od razu wpadamy na milion pomysłów zmiany wystroju. Zazwyczaj w mieszkaniu jest mnóstwo przedmiotów, których chcielibyśmy się pozbyć. To elementy starego wyposażenia, które raczej nie będą nam potrzebne. To mogą być pufy, stoliki, a nawet kanapa. Wiadome, że chcemy urządzić mieszkanie po swojemu i takie przedmioty będą nam tylko w tym przeszkadzać. Oczywiście nie możemy ich całkowicie wyrzucić, ponieważ my tylko wynajmujemy mieszkanie, a wszystkie przedmioty które tam się znajdują należą do właściciela. Jeżeli chcemy się czegoś pozbyć to trzeba uzgodnić wszystko z właścicielem. Jednak bloki mieszkalne mają bardzo często pomieszczenia w piwnicy, do których można wynieść zbędne przedmioty.

bloki mieszkalne (pixabay.com)

Różnice przy urządzaniu mieszkania w blokach

Gdy wynajmujemy mieszkanie w blokach to urządzanie jego może się trochę różnić niż w przypadku domu. Podstawową różnicą będzie fakt, że nie jesteśmy właścicielami nieruchomości, przez co nie mamy możliwości pełnej zmiany umeblowania. To znaczy możemy wykonać wszystko wedle własnego uznania, ale w mieszkaniu wciąż pozostają przedmioty należące do właściciela. Z tym trzeba się liczyć i możliwości mamy lekko okrojone. Największą swobodę mamy w obrębie pokoju dziennego, gdzie możemy wnieść praktycznie wszystko co nam się podoba, w tym łóżko czy narożnik. W takich mieszkaniach może zdarzyć się jakiś mankament. Przykładem mogą być uszkodzone panele podłogowe. Możemy to naprawić na własną rękę ale lepiej powiadomić o tym właściciela odpowiednio wcześnie i skorzystać na jego koszt z usług takich jak cyklinowanie Chrzanów. Oczywiście takie szkody należy zgłaszać możliwie jak najwcześniej, bo w późniejszym czasie właściciel może uznać, że to my jesteśmy sprawcą i nie uzna naszego zgłoszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*