Udostępnij swoje fotografie

Sposobów na wykonanie ciekawego zdjęcia jest naprawdę wiele. W świecie, gdzie tak chętnie dzielimy się swoimi fotografami mogliśmy już zobaczyć niemal wszystko. Były to zdjęcia robione pod wodą, w powietrzu, w przestrzeni kosmicznej, na szczycie najwyższej góry świata oraz innych ekstremalnych miejscach. Wydaje się nam, że są to rzeczy wykraczające poza ludzkie możliwości, ale takie fotografie pokazują nam, że takie rzeczy osiągają zwykli ludzie – tacy jak my. W ogóle dzięki zdjęciom możemy mieć znacznie lepsze pojęcie o drugim człowieku. Na portalach społecznościowych zamieszczane są przeróżne zdjęcia, a każde z nich może powiedzieć nam coś ciekawego od drugim człowieku. Nic więc dziwnego, że takie strony osiągają ogromny sukces i na co dzień korzysta z nich miliony osób, a na serwery przesyłane są miliardy zdjęć. Żyjemy w świecie, w którym wymiana informacji sprowadza się głównie do zdjęć, obrazków itd. I wcale nie oznacza to, że jako społeczeństwo cofamy się w rozwoju i wracamy do pisma obrazkowego.

Zdjęcia lotnicze

Jeżeli chcemy kogoś zaszokować fotografia to możemy wykonać np. zdjęcia lotnicze. Jest to dość mało popularne i to szczególnie w Polsce. Jeżeli uda się nam sfotografować swoją miejscowość w ten sposób i uchwycić jeszcze zwykłych ludzi to na pewno będą to zdjęcia, które wzbudza większe zainteresowanie niż kolejne, które wykonami sami sobie i to wykorzystując odbicie w lustrze. Powinniśmy być kreatywni w tym co robimy, bo mamy ku temu narzędzie. Jeszcze kilkanaście lat temu aparaty były czarno-białe i dodatkowo zarezerwowane były dla profesjonalistów. Kupno urządzenia i całego wyposażenia było tak drogie, że prawie nikogo nie było na nie stać. Sam sprzęt też nie był zbyt dostępny. Dlatego ci, którym się udawało mieli naprawdę wiele szczęścia.

Aparat analogowy (sxc.hu)

Aparat analogowy (sxc.hu)

Fotografia

Przypomnijmy sobie czasy fotografii tradycyjnej (niekiedy zwanej też analogowej). Zdjęcia wykonywało się przy użyciu podobnych aparatów jak współcześnie. Różnica polegała na tym, że zdjęcie wykonywane było w sposób analogowy, czyli naświetlało się ono na kliszy. Później możliwe było jej utrwalenie i wywołanie. Żeby otrzymać odbitkę zdjęcia musieliśmy posiadać szereg urządzeń, które pozwalały na powiększenie kliszy, rzucenie obrazu na papier światłoczuły itd. Koszt takiego studio był naprawdę wysoki, ale niektórym udawało się coś takiego osiągnąć – najczęściej zostawiali fotografami i być może świadczą takie usługi aż po dziś dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*