Szpitale i agregaty prądotwórcze

W niektórych placówkach nie może dojść do sytuacji, że zabraknie prądu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób możliwe jest np. ratowanie życia. Tak jest w przypadku szpitali, które muszą mieć zapewniony ciągły dostęp do prądu. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ tylko w ten sposób możliwa będzie praca urządzeń, które służą do podtrzymywania życia oraz do jego ratowania. W przypadku, gdy szpital jest odcięty od dostaw prądu elektrycznego to niemożliwe jest na przykład korzystanie z respiratorów, które są niezwykle ważne dla pacjentów, którzy mają problemy z oddychaniem. Odłączenie ich od takiej aparatury jest równoważne z uduszeniem się. Dlatego wszystkie szpitale muszą być zabezpieczone na ryzyko wystąpienia przerw w dostawie prądu. Może się tak zdarzyć np. na skutek awarii elektrowni lub w przypadku, gdy słupy wysokiego napięcia są uszkodzone na skutek silnych wiatrów, burz itd.

Szpitale

Każdy ze szpitali wyposażony jest w agregaty prądotwórcze. Są to urządzenia, które na użytek własny mogą produkować energię elektryczną. Odbywa się to poprzez spalanie paliwa. Oznacza to, że potrzebna jest np. benzyna do tego, aby zamieniać ją na prąd. Jest to rozwiązanie skuteczne, ponieważ potrafi ono zaspokoić potrzeby szpitala w 100%. problemem jest jednak to, że zazwyczaj takie zasilnie nie może być aktywne zbyt długo. Wynika to przede wszystkim z ograniczenia ilości benzyny, która może być składowana. Oznacza to, że te zasoby prędzej lub później zostaną wyczerpane i konieczne będzie radzenie sobie w inny sposób. Ten okres jest jednak zazwyczaj na tyle długi, że bez problemu udaje się przywrócić normalne zasilanie szpitala. W ten sposób nie zachodzi ryzyko, ze uradzenia medyczne przestaną funkcjonować w taki sposób, jaki powinny. Będą one działały tak długo jak wystarczy paliwa.

Agregat prądotwórczy (sxc.hu)

Agregat prądotwórczy (sxc.hu)

Zastosowania domowe

Tego rodzaju rozwiązania stosuje się też na mniejszą skalę. Wiele osób m tego rodzaju urządzenia u siebie w domu. Na wypadek, gdyby potrzebowali oni prądu, a ten z jakiegoś powodu byłby niedostępny. Jest to też dobry sposób na to, aby zapewnić sobie odpowiednie warunki w przypadku gdy dużo czasu spędzamy na podróżach kamperem. Wtedy możemy mieć dostęp do prądu w każdym miejscu, w którym się znajdujemy. We współczesnym świecie jest to niezmiernie ważne i dlatego powinniśmy zrobić wszystko, żeby zaopatrzyć się w agregat, Jest on kosztowny, ale będzie to duża korzyść w przypadku, gdy chcemy pozostać w kontakcie z elektroniką i to niezależnie od panujących warunków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*