Stomatologia estetyczna na straży pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna to dziedzina, która od kilku lat notuje zawrotne tempo rozwoju i żywe zainteresowanie wśród pacjentów. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że piękny uśmiech to nie tylko zdrowe zęby, ale także i odpowiedni ich kolor oraz ułożenie. Nieskazitelny, równy i śnieżnobiały uśmiech chcą mieć zarówno nastolatki jak i osoby w średnim wieku. Stomatologia estetyczna z pewnością daje taką możliwość dzięki nowoczesnemu sprzętowi i materiałom stomatologicznym.

Przedmiotem działania stomatologii estetycznej są wszelakie sposoby całkowitej bądź częściowej rekonstrukcji uzębienia a także wybielanie. Coraz częściej także decydujemy się na korekcyjne aparaty ortodontyczne. Bez wątpienia jest to dobra zmiana, ponieważ dbałość o własne zęby jeszcze nikomu nie wyszła na złe.

3

Rekonstrukcja zęba, to najczęściej wykonywany zabieg. Niestety przykłady ułamania czy ukruszenia zęba zdarzają się niezwykle często, a wybrakowany ząb jest nie tylko mało estetyczny ale także i wymaga leczenia. Przede wszystkim trzeba wyszlifować jego krawędzie i zabezpieczyć otwartą miazgę zębową przed bakteriami. Następnie dokonuje się rekonstrukcji. W zależności od rozmiaru uszkodzeń, stomatolog może zaproponować nam dwa rozwiązania: wypełnienie częściowe lub koronę. Wypełnienie częściowe stosuje się w przypadku niewielkich ubytków, w sytuacji kiedy ząb jest w dobrej kondycji to znaczy nie obumarł, a także nienaruszona pozostała struktura korzenia. Dzięki dużemu wyborowi materiału, stomatolog dobierze nam odcień idealnie dopasowany do naszego koloru zębów. Efekt będzie znakomity. Niestety nie zawsze takie wypełnienie jest możliwe. Często do gabinetu zgłaszają się pacjenci, których ząb obumarł albo samoistnie albo na skutek komplikacji po leczeniu kanałowym. Jego barwa z białej staje się szarawo-brunatna. Taki ząb z pewnością nie wygląda estetycznie, ale jest sposób na to, aby tak było. Stomatolog zaoferuje nam porcelanową bądź kompozytową koronę, którą nakłada się na uprzednio dość znacznie wyszlifowany ząb. Warunkiem koniecznym jest jednak zdrowy i stabilny korzeń.

1

Usługi w gabinecie stomatologii estetycznej nie są tanie. Wynika to głównie z wysokich kosztów materiałów, z których wykonuje się rekonstrukcję zębów. Są to materiały o dużych walorach estetycznych i niezwykłej trwałości, co daje doskonały efekt, idealnie zbliżony do naturalnego. Piękny uśmiech to nie tylko zdrowy uśmiech, to także uśmiech biały, równy i pozbawiony defektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*