Sprawna praca służb ratunkowych

Jadąc samochodem nieraz mijamy pędzącą karetkę czy straż pożarną. Dodając do tego jeszcze policje otrzymujemy trzy bardzo stresujące i niebezpieczne zawody. Każdy z tych zawodów wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i poświęceniem. Ci ludzie ryzykują często własnym życiem w celu ratowania innych, więc należy im się ogromny szacunek. Najbardziej widoczne jest to w przypadku straży pożarnej. Powstało już bardzo wiele jednostek ochotniczej straży pożarnej, gdzie ochotnicy jeżdżą ratować innych bez większego wynagrodzenia. Nieraz muszą wstawać w środku nocy i jechać jak najszybciej do najbliższej jednostki. To jest dopiero poświęcenie.

Praca policji

Policja pojawia się praktycznie przy każdym nieszczęśliwym wypadku czy zdarzeniu. Można powiedzieć, że policji jest najwięcej, ponieważ ich zakres pracy jest bardzo szeroki. Zawsze tam gdzie coś się dzieje pojawia się policja, w celu ustalenia okoliczności zdarzenia i ewentualnego ukarania winnych. Oczywiście to nie wszystko co leży w ich rękach. Do najważniejszych obowiązków policji należy również dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To w wypadkach drogowych umiera najwięcej osób, a bilans roczny wciąż się powiększa. Dlatego właśnie kontrole na drogach powinny odbywać się dużo częściej. Nie chodzi tu o karanie kierowców za każdy drobny problem, tylko zwrócenie uwagi na poważniejsze problemy pojawiające się w ruchu drogowym. Najczęściej są to niesprawne samochody czy bardzo niebezpieczni, pijani kierowcy. Mimo zakazów i surowych kar, kierowcy wciąż wsiadają do pojazdów po spożyciu alkoholu.

straż pożarna (pixabay.com)

Zatrudnienie

Ludzie, którzy są mocni psychicznie mogą starać się o prace w jednostkach ratunkowych. To bardzo ważne aby być odpornym na stres bo niezależnie od wykonywanego zawodu, każdy z tych trzech jest wyjątkowo stresujący. Najbardziej stresująca będzie praca kierowcy pogotowia ratunkowego. Sam dojazd do poszkodowanego jest bardzo niebezpieczny, a na miejscu trzeba jeszcze zmierzyć się ze stresem podczas ratowania osoby. Dlatego właśnie nie każdy może dostać taką pracę i wszystko ustalane jest jeszcze podczas rekrutacji. Sama rekrutacja jest tak ułożona, że osoby, które nie radzą sobie psychicznie lub po prostu nie potrafią zachować trzeźwego myślenia w sytuacji stresowej nie przejdą raczej procesu rekrutacji. Podczas rekrutacji każda osoba przechodzi test psychologiczny zwany jako multiselect. To na tym teście właśnie odpada najwięcej osób. Jest to bardzo złożony test, a jego baza składa się z około 300 podchwytliwych pytań. Wszystko ma na celu sprawdzić jak myślimy w określonych warunkach i co zamierzamy zrobić gdy zostaniemy postawieni przed niecodzienną sytuacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*