Skąd biorą się ubrania w lumpeksach?

Kochasz modę ale nie zawsze możesz sobie pozwolić na ubrania które są obecne na wybiegach mody? Sklepy z ubraniami maja czasem zabójcze ceny. Sukienka, która podoba Ci się od dłuższego czasu została ostatnia? Twoja wypłata w tym miesiącu była tak niska, że nie pomogłyby tobie nawet działki inwestycyjne. Myślisz, że wszystko to co znajduje się w Twojej garderobie już dawno skończyło swój żywot, ale nie masz pojęcia na jakie inne ciuchy możesz je wymienić? Nie martw się najlepszym sposobem na brak kreatywności w szafie będzie wyjście do lumpeksu.

To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie za niewielka kasę. Od butów po bluzy, koszulki, spodnie i kurtki. Jednym słowem wszystko. Jeśli nie jesteś przekonana lub przekonany do zakupów w tego typu miejscach przeczytaj poniżej krótką notkę o tym, skąd biorą się ubrania w second handach.

Wszystkie rzeczy, które znajdują się w lumpeksach to rzeczy sprowadzone z hurtowni rzeczy z używaną odzieżą. Oczywiście, każda z nich ma inny asortyment oraz inne ceny, dlatego też lumpeksy mają inne ceny za kg.

sxc.hu

sxc.hu

Pewnie nasuwa wam się pytanie skąd w takim razie tyle ciuchów w hurtowniach. Wszystkie te ciuchy pochodzą zza granicy np. z Irlandii, USA, Holandii, Szwecji. A dokładniej w tych krajach ciuchy są zbierane metodą door to door. Czyli zbieranie ciuchów od drzwi do drzwi. Kolejna metoda na pozyskanie ciuchów są fundacje, które zbierają ciuchy. Tym oto sposobem mamy rangi lumpeksów, gdzie ciuchy są sortowane lub nie. Dlatego tez w wielu przypadkach ciuchy są nowe z metami.

Jeśli nie więc nie możecie przeznaczyć wielkich sum na zakup nowych ciuszków przygotujcie się na kilka godzin zwiedzania lumpeksów wypatrywanie w nich perełek. Czasem na prawde warto, ponieważ częstymi okazami są marki: BOSS, TOP SHOP, GAP, ZARA, NIKE etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*