Taka rzeczywistość

Ostatnio w Polsce nie dzieje się najlepiej jeżeli chodzi o pracę. Ludzie starsi pracują do ostatniej chwili, wykorzystując resztki swoich sił, zamiast odpoczywać po latach ciężkiej pracy zostawiając wolne etaty młodszym. Młodzi z kolei nie mają miejsc pracy i jeżeli chcą coś robić w życiu – wyjeżdżają z kraju.

Kiedy kończymy studia powinniśmy stawać przed wyborem życiowym – co dalej chcemy robić. Tak to my powinniśmy wybierać, aby nasza praca była skuteczna, dobra i związana z tym co nas interesuje. Powinniśmy mieć możliwości, aby wybierać, przebierać, sprawdzać się i decydować w czym czujemy się najlepiej.

Niestety o takiej opcji nie możemy nawet marzyć. W naszym kraju nie ma takich możliwości. Najczęściej osoby po studiach idą do każdej pracy, do której łaskawie chcą ich przyjąć, a później wszyscy dziwią się, że ta czy tamta osoba jest niemiła dla klientów i wciąż wygląda na sfrustrowaną.

Studenci nie mogą znaleźć pracy. / sxc.hu

Studenci nie mogą znaleźć pracy. / sxc.hu

Ale nie tylko z samym dostaniem się na jakieś stanowisko mamy problem. Bo każdy wymaga kilkuletniego doświadczenia, którego nie mamy kiedy zdobyć. Problem tkwi także w fakcie, że każdy chciałby, aby pracowano dla niego za darmo. Zwykle praktyki i staże są u nas bezpłatne, co wzbudza falę niezadowolonych pracowników, którzy nie mają motywacji do tego, żeby się starać.

Niektórzy nawet myślą jedynie o tym, aby powierzchnia biurowa została przez nich opuszczona aby mogli robić za darmo coś co sprawia im przyjemność. Na przykład leżeć na sofie przed telewizorem i oglądać mecz zajadając się popcornem albo zrobić remont warszawa. Nie mówiąc już o tym, że prawdopodobnie nie ma się za co kupić tego telewizora, nie ma się z czego zapłacić za czynsz, Internet i jedzenie.

Wiecznie jest się zdanym  na pomoc rodziców, którzy nie mogą patrzeć już na swoje bezrobotne, pełnoletnie dzieci. Trzymają się kurczowo swojej posady i resztkami sił nadal zarabiają na całą rodzinę marząc o tygodniowym odpoczynku na Hawajach. Taki kraj, taka rzeczywistość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*