Rosnąca popularność driftu

Wszelkiego rodzaju sporty motorowe to w dzisiejszych czasach coś, co cieszy się niesamowicie dużą popularnością. Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że w wielu przypadkach sporty te dostarczają nam bardzo dużej dawki emocji oraz adrenaliny. Do zdecydowanie najpopularniejszych ich rodzajów można zaliczyć przede wszystkim Formułę 1. oraz rajdy samochodowe. Wszystkie z nich charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą szybkością osiąganą przez pojazdy oraz pokonywaniem bardzo trudnych niejednokrotnie zakrętów.

Początki

Drogi górskie zapoczątkowały ten sport (sxc.hu)

Drogi górskie zapoczątkowały ten sport (sxc.hu)

Istnieje jednak rodzaj sportu motorowego, który rozwija się od stosunkowo niedługiego czasu. Mowa tutaj o zawodach driftingowych, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Sport ten zapoczątkowany został w Japonii, gdzie ludzie zaczęli pokonywać zakręty w kontrolowanym poślizgu na różnego rodzaju drogach górskich. Z czasem zaczęli oni ulepszać swoje samochody coraz to bardziej przygotowując je do takiej właśnie jazdy. Wraz z rozwojem popularności tego sportu, zaczęły powstawać profesjonalne organizacje oraz ligi na całym świecie, a w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie. Samochody które są w nich wykorzystywane najczęściej posiadają tylny napęd oraz bardzo wysoką moc oraz moment obrotowy. Sam drift polega na pokonaniu zakrętu w kontrolowanym poślizgu operując przy tym gazem. Samych metod wpadania w taki poślizg jest bardzo wiele lecz najczęściej polega to na zaciągnięciu ręcznego oraz dodaniu sporej ilości gazu w samym zakręcie.

Jazda w taki sposób jest niezwykle trudna oraz często również niebezpieczna. Samochody muszą być również odpowiednio przystosowane i w większości przypadków posiadają one zwiększony promień skrętu, odpowiednie zawieszenie oraz znacznie zwiększoną moc. Poruszanie się nimi po zwykłych drogach jest również zabronione i przeznaczone są one jedynie na tor.

Komentarze do Rosnąca popularność driftu

  1. Prekor pisze:

    Podobno Polacy są w tym dobrzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*