Rodzaje transportu

Wszelkiego rodzaju transport to w dzisiejszych czasach coś, co może być dla nas czymś niezwykle przydatnym. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotny wpływ na on nasze życie. Przykładem może być tutaj chociażby stosunkowo szybkie otrzymywanie zamówionej przesyłki lub też łatwy sposób podróżowania po niemalże całym świecie. Samych rodzajów transportu jest sporo i różnią się one między sobą szybkością podróżowania czy też ilością ładunków, jakie można umieścić w danym pojeździe.

Wady i zalety

Transport drogowy (sxc.hu)

Transport drogowy (sxc.hu)

Zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej rozwinięty jest obecnie transport drogowy. Spowodowane jest to przede wszystkim dobrze rozbudowaną siecią dróg i autostrad, dzięki którym możemy dojechać w prawie każde miejsce. Nie można zapominać jednak o tym, że posiada on również wady, a największą z nich jest między innymi podatność na warunki atmosferyczne. Opady śniegu oraz związana z nimi śliska nawierzchnia może bowiem stanowić spore zagrożenie dla wielu kierowców. Bardzo popularny już od dawna jest również transport kolejowy. To właśnie on wpłynął w bardzo dużym stopniu na rozwój gospodarki Stanów Zjednoczonych, a same linie kolejowe stały się pierwszym połączeniem między wschodnim i zachodnim wybrzeżem. Nie można zapominać również o ładowności, która w tym przypadku jest bardzo duża z uwagi na możliwość doczepiania kolejnych wagonów. Wadą w tym przypadku jest jednak to, że pociągi mogą poruszać się jedynie po torach kolejowych, a ich linia nie wszędzie jest dobrze rozwinięta.

Nie można zapominać również o transport lotniczym. Obecnie cieszy się on bardzo dużą popularnością, a spowodowane jest to przede wszystkim malejącymi cenami biletów lotniczych. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze tak było, a bilety były swego czasu bardzo drogie i nie każdy mógł sobie pozwolić na ich zakup. Największą zaletą jest w tym przypadku czas podróży który jest bardzo krótki, lecz problem mogą stanowić lotniska, ponieważ tylko na nich poszczególne samoloty mogą lądować i z nich startować.

Komentarze do Rodzaje transportu

  1. Tompre napisał(a):

    Praca kierowcy jest niezwykle ciężka..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*