Realizacje inwestorskie w Polsce

Deweloperzy budowlani to inwestorzy, którzy zajmują się realizacją zaplanowanych projektów. Najczęściej dotyczą one obiektów mieszkalnych, biur i lokali handlowo-usługowych oraz dużych obiektów handlowych. Kolejnym krokiem jest odsprzedanie ub wynajęcie ich osobom trzecim. Dla przeciętnego człowieka jest to okazja na kupno nieruchomości, która będzie odznaczała się wysokim standardem i będzie zlokalizowana w dogodnym miejscu. Na dodatek możliwe będzie ustalenie cen, które zadowolą każdą ze stron – osoby kupującej mieszkanie oraz dewelopera. W dawniejszych czasach wszystkie obiekty mieszkaniowe wyglądały tak samo. Budowane były z wielkiej płyty według podobnych schematów. Nie pozwalało to na wybieranie lepszego lub gorszego standardu, ponieważ wszystkie prezentowały bardzo podobny poziom. Dzisiaj nie mamy takiego problemu i możemy wybierać spośród setek dostępnych propozycji.

Partynicka

Przykładem takiego projektu jest Partynicka Wrocław. Jest to osiedle zlokalizowane w dzielnicy Krzyki, która słynie z położenia pomiędzy ścisłym centrum miasta oraz terenami spokojnymi – parkami, zieleńcami itd. Inwestycja tego rodzaju swoim zasięgiem będzie obejmować kilka budynków mieszkalnych, które dostępne będą wraz z parkingami podziemnymi. Dodatkowo każde mieszkanie będzie miało przydzielony ogródek przydomowy. Całość będzie nawiązywała w dużej mierze do charakterystycznej zabudowy jednorodzinnej. Tego rodzaju inwestycja jest idealna dla wszystkich osób, które chcą pogodzić wielkomiejskie życie oraz spokój. Dlatego kupowanie domów od deweloperów jest bardzo korzystne. Inaczej jest, gdy nieruchomość nabywamy od osoby prywatnej, ponieważ wtedy musimy poświęcić ogrom czasu na remonty, demontaż itd. Tutaj nie mamy takiego problemu.

Obiekt biurowo-usługowy /sxc.hu

Obiekt biurowo-usługowy /sxc.hu

Obiekty handlowe

Inwestycje realizowane są też w zakresie handlowo-usługowym. Inwestorzy często decydują się na budowę centrum handlowego, gdzie poszczególnie pomieszczenia zostają wynajmowane mniejszym sklepom czy biurom. W ten sposób mogą czerpać korzyści, które pozwalają na zwrot kosztów inwestycji i zarobek (w dalszej perspektywie). Na takich działaniach korzystają mieszkańcy danego miasta, ponieważ zyskują nowe sklepy, restauracje itd. Przyczyna się to do zwiększenia miejsc pracy oraz podnosi standard życia takich osób. Dlatego inwestorzy są pożądani w każdym miejscu, ponieważ nakręcają gospodarkę i sprawiają, że ludziom żyje się o wiele lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*