Przewóz cennych przedmiotów

Statystycznie każdy człowiek w ciągu swojego życia przeprowadza się przynajmniej kilka razy. Za każdym razem jest to zadanie uciążliwe, które nastręcza ogromnych problemów. Przede wszystkim konieczne jest wynajmowanie firm transportowych, które będą w stanie przenieść wszystkie nasze rzeczy z jednego miejsca do drugiego. Nie jest to specjalnie problematyczne jeżeli wszystko odbywa się w tym samym miejscu. Znacznie gorzej jest w momencie, gdy konieczny jest przewóz takich materiałów na znacznie dalsze odległości – drugi koniec Polski lub nawet poza granice naszego kraju. To wszystko naraża nas na poniesienie ogromnych kosztów, co dla większości osób nie jest korzystne. Dlatego niekiedy bardziej opłacalne jest pozbycie się wszystkich rzeczy i zabranie jedynie takich, które są dla nas szczególnie cenne i zmieszczą się w podręcznej walizce. Całość możemy zaczynają się dopiero wtedy, gdy do takich niezwykle znaczących rzeczy zaliczają się instrumenty muzyczne np. zabytkowe pianino, które od lat jest w naszej rodzinie.

Transport pianin

Przewóz tak cennych i delikatnych rzeczy nie należy do zadań łatwych. Przede wszystkim dlatego, że konieczne jest podjęcie specjalnych środków ostrożności, które w ogóle umożliwią nam bezpieczne przeniesienie go do samochodu i później zabezpieczenie go tak, aby nie uległ uszkodzeniu w transporcie. W tym celu powinniśmy się zdecydować na wynajęcie usług osób, które specjalizują się w takich zadaniach. Przede wszystkim niezwykle istotna kwestią jest transport pianin Mazowieckie. Jest to chyba najtrudniejszy (obok fortepianu i organów) instrument do przewiezienia. Konieczne jest odpowiednie jego zabezpieczenie i to już w mieszkaniu. Powinniśmy go owinąć materiałem, który uniemożliwi zbieranie rys przez obudowę instrumentu. Następnie ważna kwestią jest zniesienie go przed blok. Jeżeli dostępna jest winda to problemów będzie znacznie mniej i całość przebiegnie o wiele szybciej.

Pianino /sxc.hu

Pianino /sxc.hu

Bezpieczeństwo instrumentu

Inaczej jest w przypadku ,gdy będziemy musieli na nogach pokonać całą klatkę schodową. Przejścia są zazwyczaj niezwykle wąskie i konieczne jest lawirowanie pomiędzy ścianami i barierkami tak, aby nie doszło do uszkodzeń. Może to być trudne, bo przecież tego rodzaju pianino może ważyć nawet kilkaset kilogramów. Następnie ważne jest, aby całość została zabezpieczona w pojeździe. W przeciwnym razie może okazać się, że będzie dochodziło do zbyt dużych wstrząsów, które w efekcie mogą doprowadzić do zniszczenia danego instrumentu.

Komentarze do Przewóz cennych przedmiotów

  1. Radek pisze:

    Wiem z autopsji, że lepiej jest dopłacić niż potem żałować. Niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*