Przemyślany wybór odpowiedniego mieszkania

Poszukując idealnego mieszkania kierujemy się wieloma czynnikami. Jednym z nich z pewnością jest pożądany metraż i cena danej nieruchomości. Jednak jeśli na rynku jest więcej podobnych ofert, powinniśmy zwrócić uwagę także na inne rzeczy. Przede wszystkim czy do nowego miejsca jest wygodny dojazd różnymi środkami komunikacji. Zdarza się, że w wielkich miastach taniej i szybciej podróżuje się autobusem czy tramwajem niż samochodem. Kolejną sprawą jest bliskość przedszkoli i szkół. Nawet jeśli po naszym domu jeszcze nie biegają maluszki, trzeba zwrócić na to uwagę. Tym bardziej, że codzienne dojeżdżanie do takich placówek razem z dziećmi jest naprawdę uciążliwe i właściwie trzeba mu podporządkować większość dnia wszystkich domowników. Interesujące mieszkanie powinno znajdować się także w dobrej okolicy. Oczywiście w wielu miastach są jeszcze dzielnice, które nie cieszą się dobrą sławą, ale bardziej chodzi tu o bliskość parków, placów zabaw czy brak dróg szybkiego ruchu pod oknami. Decydując się na tak poważny krok, jakim jest kupno mieszkania, musimy myśleć długoterminowo. Dlatego nawet piękne mieszkanie na trzecim piętrze bez windy, za kilkanaście lat może być zmorą. Osoby, które dysponują dużymi funduszami, mogą planować nowe mieszkanie co kilka lat, ale zaciągające zobowiązania na długi okres, muszą wziąć wszystko pod uwagę.

interior-1214511

Salon zdjęcie z góry (sxc.hu)

Kiedy dojdzie już do transakcji, mieszkanie powinno spełniać wszystkie nasze oczekiwania. W zależności czy kupujemy lokal od dewelopera w stanie surowym czy już ktoś w nim mieszkał, czeka nas mnóstwo prac. Wykończenie mieszkania nowego warto powierzyć fachowcom, chyba że rzeczywiście się na tym znamy. Są pewne czynności, które możemy wykonać sami, by minimalizować koszty. Jednak takie rzeczy jak położenie kafelek czy montaż armatury łazienkowej są zbyt poważne, by zrobił je każdy. Decydując się na konkretną firmę, sprawdźmy dokładnie jej referencje i porozmawiajmy z osobami, u których zakończono prace. Niestety nawet dzisiaj dosyć trudno znaleźć rzeczywistych fachowców, którzy sumienie wykonają powierzone im zadania. Czasami warto wydać nieco więcej na odpowiednich specjalistów, niż potem codziennie patrzeć na źle wykończone mieszkanie.

Kiedy już wszystkie formalności i prace wykończeniowo-remontowe dobiegną końca, musimy zadbać o indywidualny wystrój naszego mieszkania. Jest to bardzo ważne, by poczuć się rzeczywiście u siebie. Mogą to być rodzinne fotografie czy odziedziczone elementy umeblowania, a czasami to tylko koc, który ofiarowała nam babcia.

Komentarze do Przemyślany wybór odpowiedniego mieszkania

  1. Wena napisał(a):

    Mieszkanie w bloku wcale nie jest takie złe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*