Przelewy zagraniczne. Różne metody realizacji transferu.

W życiu człowieka zdarzają się takie chwile, gdy konieczne jest postępowanie nie do końca zgodnie z własna wolą. Tak dzieje się na przykład wtedy, kiedy ludzie decydują się na pracę poza granicami kraju. W większości przypadków oznacza to wielomiesięczną rozłąkę z rodziną, co nigdy nie jest miłym doświadczaniem. Jest to jednak jedyna szansa na to, aby zapewnić im godny byt i całkiem nowe możliwości. Na początku pobytu za granicą jednak role są odwrócone. Pieniędzy najbardziej potrzebuje ta osoba, która przebywa w obcym kraju. Musi znaleźć jakieś miejsce, gdzie będzie mógł zamieszkać, kupić najpotrzebniejsze rzeczy itp. W takich chwilach bardzo przydatne okazują się przelewy zagraniczne, które w szybki sposób potrafią zasilić konto takiej osoby.

Przelewy zagraniczne

Pamiętać trzeba, że przelewy tego typu nie należą do najtańszych. Bardzo często zdarza się tak, że pobierane są prowizje, które wynoszą nawet kilka procent przelewanej sumy. Dlatego ważne jest, aby nie pomylić się podczas wypełniania dokumentów. Jeżeli tak się zdarzy tzn. dane będą błędne lub niepełne to nasz przelew nie zostanie zrealizowany. Na dodatek zostaną doliczone dodatkowe koszty. Jest to prowizja banku przyjmującego (czyli tego, w którym znajduje się konto odbiorcy przelewu). Takich sytuacji należy unikać, ponieważ taka prowizja może wynieść nawet kilkadziesiąt euro! Przelewy zagraniczne możemy realizować na kilka różnych sposobów. Chodzi tutaj oczywiście o wybranie opcji pokrycia kosztów. Jedną z opcji jest BEN – wszystkie koszty pokrywane są przez odbiorcę, SHA – koszty są dzielone pomiędzy odbiorcą i nadawcą oraz OUR – koszty pokrywane są przez nadawcę. Z oczywistych względów najczęściej wybierana jest ostatnia możliwość.

Przelewy walutowe są bardzo kosztowne /sxc.hu

Przelewy walutowe są bardzo kosztowne /sxc.hu

Taniej w Unii

Państwa należące do Unii Europejskiej mają możliwość zmniejszenia kosztów takich przelewów. Mowa tutaj o przelewach SEPA. Do największych zalet takich przelewów zaliczyć można: szybkość transferu, brak banków pośredniczących oraz niskie opłaty za realizację takiej operacji. Na dodatek tego rodzaju przelewy można dokonywać przez internet, w oddziale banku lub korzystając z internetu. Koszty realizacji takiej operacji wahają się w różnych bankach, ale zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 4 zł do 20 zł. To powoduje, że tego rodzaju przelewy wybierane są najczęściej spośród wszystkich możliwych. Na rynku istnieją jeszcze inne firmy, które służą do dokonywania takich operacji. Przelewy walut możliwe są poprzez Western Union – jest to jednak rozwiązanie drogie, które w naszym kraju jest całkowicie nieopłacalne.

Komentarze do Przelewy zagraniczne. Różne metody realizacji transferu.

  1. Manter pisze:

    Te przelewy zagraniczne z Polski i do Polski powinny być dużo tańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*