Prawnik z polecenia, czyli jak znaleźć klientów w branży prawnej?

Od dawna wiadomo, że „reklama dźwignią handlu”. To marketing i odpowiednia promocja sprawia, że firma odnosi sukces i w ogóle wchodzi na rynek. Co jednak w sytuacji, gdy w naszej branży reklamy nie są dozwolone lub po prostu nie spełniają swojego zadania?

Kogo słuchamy i za kim idziemy?
W niektórych dziedzinach życia nie kierujemy się tym co mówią nam media czy po prosty reklamy, bez względu na ich formę. Mówiąc o zdrowiu czy bezpieczeństwie własnym lub rodziny zwykle polegamy na swoich osobistych przemyśleniach lub radach bliskich nam osób. Reklama nie budzi w nas takiego zaufania jak rady osób znajomych lub po prostu doświadczony, których uznajemy za „mądrych”, uważanych za autorytety.

businessman(sxc.hu)

businessman(sxc.hu)

Co to oznacza?
Stwarza to pewne utrudnienia w niektórych branżach, zwłaszcza wśród prawników. W tym zawodzie, jak chyba w żadnym innym liczą się znajomości i doświadczenie. Dlatego tak trudno jest wejść na rynek i pozyskać klientów młodym prawnikom, którzy nie mają rodziny z tradycją prawniczą. Wciąż wybieramy tak zwanych prawników z polecenia. Adwokat, czy radca prawny Kielce musi być osobą doświadczoną i skuteczną, dlatego ufamy tym, którzy pracują w tej branży od lat.

Jak z tego wybrnąć?
Skoro więc nie możemy się reklamować a nie jesteśmy jeszcze znani, skąd zdobyć klientów i jak to cenne doświadczenie zbudować? Warto zaczynać u najlepszych i to jak najwcześniej, jeszcze w trakcie studiów powinniśmy podejmować staże i praktyki w renomowanych kancelariach. Im wcześniej zaczniemy kreować własne nazwisko jako markę tym łatwiej będzie nam w przyszłości.

2 Responses to Prawnik z polecenia, czyli jak znaleźć klientów w branży prawnej?

  1. Bardzo zaciekawił mnie Twój post, przyjemnie się czyta.

    Dziękuję za cenne sugestie. zdjęcia artystyczne na wesele to również ciekawy temat nad
    którym warto się zastanowić. Chętnie pomogę go rozwikłać 🙂 Pozdrawiam

  2. Józefina napisał(a):

    Ciekawy wpis, który czyta się z wielką przyjemnością. Liczę na to, że w przyszłości będzie więcej wpisów tego typu na stronie. Zdjęcia artystyczne na wesele to temat, którym warto się zainteresować, Pozdrawiam !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*