Praca komornika sądowego. Zajmowanie rzeczy i aukcja komornicza.

W życiu człowieka zdarzają się takie wydarzenia, które nie zawsze są do przewidzenia. Często zdarza się nam, że popadamy w różnego rodzaju długi. Może się tak zdarzyć zupełnie przypadkowo – na przykład możliwa jest utrata pracy lub pojawienie się ważniejszych wydatków. W ten sposób dłużnikiem może okazać się każdy. Nie zawsze jest to coś złego i nie należy z góry osądzać takich ludzi. Nawet osobom uczciwym zdarzają się takie wpadki. Jeżeli jednak nasze problemy będą trwały zbyt długo to i tak z pewnością zainteresuje się tą sprawą komornik sądowy. Jest to osoba, której zadaniem jest ściganie długów i zajmowanie przedmiotów, które mogą zrekompensować stratę osobie, która nie dostaje wpłat. Nie oznacza to jednak, że stracimy cały swój dobytek – jest wiele takich rzeczy, które należą się tylko nam i nie ma możliwości, aby zostały nam odebranie.

Zajmowanie własności

Do takich rzeczy można zaliczyć na przykład odzież osobistą. Nie ma możliwości, aby została ona zajęta przez komornika sądowego. Podobnie jest w przypadku żywności, narzędzi przeznaczonych do wykonywania pracy, zwierząt domowych (hodowlanych tylko do pewnego stopnia), dokumentów, własności intelektualnej, przedmiotów potrzebnych do godnego życia, urządzeń medycznych, lekarstw oraz podobnych rzeczy. To wszystko oznacza, że nawet w przypadku poważnego zadłużenia, mamy możliwość, aby wyjść na prostą. Jest to ważne, ponieważ komornik w Krakowie może wystawić odebrane nam przedmioty na aukcji komorniczej. Możemy być pewni, że w ten sposób nasze mienie zostanie sprzedane osobom trzecim. Jest to popularny sposób na pozbycie się zalegających rzeczy – nie brakuje kupców na tanie przedmioty, które w dalszym ciągu nadają się do użytku.

Komornik może zająć także nasze konto i pieniądze /sxc.hu

Komornik może zająć także nasze konto i pieniądze /sxc.hu

Licytacje komornicze

Z tego powodu bardzo ważne jest, aby uważać na rzeczy, które się na co dzień robi. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ przy odrobinie rozsądku możemy się obyć bez kredytów i pożyczek. Są one pomocne, ale w wielu przypadkach ryzykowne. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy praca nie jest pewna i łatwo można ją stracić. Są jednak osoby, które decydują się na zaciąganie pożyczek o wartości kilkuset tysięcy złotych. Przeważnie przeznaczone są mieszkanie. Spłata tak wielkiego zobowiązania przeciąga się na dziesiątki lat. To sprawia, ze ryzyko wystąpienia problemów tylko się zwiększa. Jest to mało opłacalna forma zdobywania pieniędzy – w prawdzie możemy korzystać z nabytego dobra, ale jesteśmy obciążeniu dużą ratą, którą każdego miesiąca należy wpłacać na bankowe konto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*