Pozbywamy się niesprawnego samochodu. Skup aut czy złomowisko?

Wiele osób ma na stanie samochód, który w zasadzie nadaje się wyłącznie na złom. Pomimo tego, że jest na chodzie to jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Koszty utrzymania samochodu są ogromne, ponieważ często trafia do mechanika samochodowego, który za każdym razem wystawia rachunek na kilkaset złotych. W takim przypadku warto jest pomyśleć o sprzedaży takiego pojazdu. W momencie, gdy jest w tak bardzo złym stanie to raczej nie znajdziemy osoby, która będzie chciała zaopatrzyć się w taki pojazd. Musimy jednak zdecydować się na jakieś kroki, ponieważ w przeciwnym razie będziemy musieli wydać dodatkowe pieniądze na jego utrzymanie – ubezpieczenie OC oraz przegląd techniczny. Szybkie pozbycie się pojazdu jest jedną z najlepszych rzeczy jaką można zrobić. W ten sposób pozbędziemy się szrota i nie będziemy musieli dokładać do niego żadnych pieniędzy.

Złomowanie

Ludzie zazwyczaj w takich momentach zastanawiają się nad zezłomowaniem pojazdu. Nie jest to jednak zbyt opłacalne, ponieważ za samochód dostaniemy co najwyżej kilkaset złotych. Jeżeli jego masa będzie odbiegała od tej, która widnieje w dowodzie rejestracyjnym to cena jeszcze bardziej się obniży. Nie jest to specjalnie opłacalne, ale pozwala na pozbycie się wielu problemów. Jednak szkoda jest sprzedawać samochód za tak niewielką kwotę. Warto jest się wstrzymać od tej decyzji i poszukać czegoś, co zapewni nam większy zysk. Może się okazać się, że znajdziemy rozwiązanie, które zapewni nam znacznie więcej pieniędzy. Jest to opłacalne, ponieważ możemy dostać nawet trzy razy więcej niż w przypadku zezłomowania samochodu.

auto 7

Skup samochodowy

Dobrym rozwiązaniem jest skup aut Chrzanów. Jest to jedno z najlepszych możliwości, które pozwala na znacznie zwiększenie kwoty, którą możemy otrzymać za samochód. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że przyjmowane są wszystkie auta. Te uszkodzone, całe, z widocznymi zarysowaniami, skorodowane itd. Nie muszą być nawet na chodzie – wystarczy, że po prostu są. Specjaliści pracujący w takim skupie będą potrafili oszacować wartość pojazdu i zaoferować cenę, która pozwoli im na rozsądne podejście do tematu. Zyskamy sumę, która będzie kilkakrotne większa od propozycji złomu. Na dodatek wszystkie formalności ograniczone będą o minimum – nie musimy martwić się o umowy, wypełnianie dokumentów czy transport pojazdu na miejsce skupu. Wszystkie te rzeczy są zapewnione przez osobę, która chce skupować samochody.

Komentarze do Pozbywamy się niesprawnego samochodu. Skup aut czy złomowisko?

  1. elgida napisał(a):

    Lepiej do skupu, bo przynajmniej dostaniemy więcej pienieðzy niż na złomowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*