Postępowanie egzekucyjne komornika

W naszym życiu może dochodzić do różnych sytuacji. Nie zawsze jesteśmy w stanie nad wszystkim zapanować lub wszystko przewidzieć. Dodatkowo każdy z nas może popełnić błędy, bo taka jest nasza natura – nikt z nas nie jest nieomylny. Dlatego czasami zdarzają się takie sytuacje, że stajemy się posiadaczem ogromnego długu, którego nie jesteśmy w stanie spłacić. Może się tak stać w momencie, gdy zadłużamy się w dobrej intencji np. chcąc pomóc osobie chorej opłacić swoje leczenie. Czasami po prostu tracimy pracę i nasze zobowiązania stają się dla nas nieosiągalne. To wszystko powoduje, że prędzej czy później ktoś zainteresuje się tym, że nie regulujemy swoich płatności w terminie. Najprawdopodobniej będzie to komornik sądowy, który będzie chciał odzyskać pieniądze dla wierzyciela. W pewnym momencie ma on prawo przejąć na własność przedmioty, które należą do nas. Postępowanie egzekucyjne nie obejmuje jednak wszelkich rzeczy, które posiadamy.

Zobowiązania

W ten sposób nigdy nie stoczymy się na samo dno i będziemy w stanie spłacić większość swoich zobowiązań. W ten sposób możliwe będzie rozpoczęcie wszystkiego na nowo i niepopełnianie błędów tego pokroju. Jest to niezmiernie ważne i dlatego powinniśmy robić wszystko, aby nie wpadać w podobne kłopoty. Przedmiotem postępowania egzekucyjnego nie są na przykład narzędzia, które potrzebujemy do wykonywania swojej pracy, stypendia naukowe, lekarstwa, ubrania, zwierzęta domowe, pamiątki rodzinne itd. Komornik Trzebinia może jednak zabrać na poczet postępowania takie dobra jak samochód, elektronika użytkowa, komputery, sprzęt AGD I RTV oraz inne, które nie są potrzebne zachowania zdrowia i życia.

Licytacje komornicze to dobry sposób na kupienie czegoś taniej (sxc.hu)

Licytacje komornicze to dobry sposób na kupienie czegoś taniej (sxc.hu)

Postępowanie egzekucyjne

Przedmioty z postępowania egzekucyjnego najczęściej wystawiane są na tzw. aukcje komornicze. Odbywają się one co pewien czas i przyjść na nie może każdy. Oznacza to, że wszystkie zainteresowane osoby mogą wziąć udział w tego rodzaju przedsięwzięciu. W ten sposób możliwe będzie kupno sprzętu lub wyposażenia po stosunkowo niskiej cenie. Będzie to więc sytuacja korzystna dla każdej ze strony. Komornik odzyska część pieniędzy wierzyciela, a osoba kupująca sprzęt będzie mogła zaoszczędzić całkiem spore ilości pieniędzy. Jedynie były właściciel będzie stratny, bo jego długi nie zostaną w ten sposób całkowicie spłacone, a jednocześnie nie będzie miał wyposażenia, na które wydał sporą ilość pieniędzy i poświecił czas na ich kupno i wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*