Posiłki okołotreningowe

Dieta wśród sportowców stanowi nieodłączny element w drodze do postanowionego celu. Nie ma najważniejszego posiłku, każdy jest ważny i składa się na efekty ciężkiej pracy i treningów. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią lub innym sportem, to wiedz, że to co jesz ma największy wpływ na to jak szybko i jakie efekty uzyskasz. Najczęstszym pytaniem dotyczącym diety są właśnie posiłki okołotreningowe. Są produkty, które szczególnie warto jeść przed treningiem, a których lepiej unikać. Na przykład w posiłkach około treningowych raczej unikamy tłuszczy, a bazujemy na białku i węglowodanach.

Istotnym elementem takich posiłków jest pora treningu. Jeśli ćwiczysz rano musisz zastanowić się czy efekty zadowalające tak jak projekty konstrukcji stalowych zapewni ci trening na czczo czy jednak lepszym rozwiązaniem jest śniadanie z pełnowartościowego białka i węglowodanów złożonych. Taki posiłek to omlet z płatków owsianych i białek jaj plus porcja owoców, pieczywo pełnoziarniste z chudym twarogiem i np. rzodkiewką lub płatki owsiane na mleku lub wodzie z odżywką białkową.

Natomiast przed treningiem w ciągu dnia posiłkiem może być pierś kurczaka z ryżem, makaronem lub kaszą i warzywami. Dobrym rozwiązaniem jest chuda ryba, wołowina z dodatkami jak kurczak. Po treningu nadal unikamy tłuszczy, ze względu, że podczas wysiłku zostały zużyte właśnie białka z mięśni. Mitem jest, że nie jedząc posiłku potreningowego organizm będzie czerpał energię z tkanki tłuszczowej. Prawdą natomiast fakt, że nie jedząc do godziny po treningu organizm pobierze białko z mięśni i zmniejszy tym ich masę.

(sxc.hu)

(sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*