Porządki są zawsze łatwiejsze w miłym towarzystwie

Istnieje wiele możliwości, by miło spędzić czas w towarzystwie koleżanek czy przyjaciółek. Można wybrać się na kawę, wyjść razem do kina lub wieczorem spotkać się w modnym klubie. Ponieważ przyjaciółki są nieodzownym głosem doradczym, warto także zaplanować wspólne przeglądanie szafy, a potem udział w coraz bardziej popularnym szafingu.

Z odświeżania szafy każdej z przyjaciółek można zrobić doskonałą zabawę. Po pierwsze wybieramy dzień wolny od jakichkolwiek obowiązków. Musimy czuć się zrelaksowane i gotowe w pełni na kilka godzin przymierzania ubrań oraz plotkowania. Powinnyśmy zaopatrzyć się także w butelkę ulubionego wina oraz jakieś zdrowe przekąski. Zależy nam bowiem, żeby wyrzucić wszystkie za duże ubrania, a nie te, które efektownie podkreślają nasze kształty.

Sukienki

Szafing /sxc.hu

Oczywiście głosem decydującym podczas odchudzania zawartości szafy, jest jej właścicielka. Pierwszy etap polega na podzieleniu wszystkich ubrań na trzy części. Na jednej z nich powinny znaleźć się najnowsze i najmodniejsze ubrania, a także nasze ulubione. Przyjrzyjmy się jednak dokładnie, w jakim są one stanie. Bardzo często mimo że tak kochane już dawno powinny trafić na kolejną kupkę. Odkładamy na nią fatałaszki właśnie w złym stanie, już niemodne i za duże. Szczególnie ta ostatnia kategoria jest bardzo ważna. Każdej z nas zdarza się chować gdzieś na tyłach szafy ubrania, które są w złym rozmiarze, ale pozostawiamy sobie szansę powrotu do dawnej wagi, bo przecież nigdy nic nie wiadomo. A takiej szansy w ogóle nie powinniśmy brać pod uwagę. Jeśli udaje nam się zrzucić kolejne kilogramy, natychmiast powinnyśmy oddawać za duże ubrania. W ten sposób będziemy miały dodatkową motywację, aby utrzymać wymarzoną sylwetkę. A wracając do przeglądania szafy, pozostaje trzecia i najtrudniejsza kategoria ubrań. Takie co do których mamy wiele wątpliwości. Niby nam się podobają, niby są modne i wciąż eleganckie, ale kiedy je założymy, źle się w nich czujemy. I tutaj rozpoczyna się najważniejsza rola naszych przyjaciółek i niekończące się niemal przymierzanie. Być może rzeczy te musimy tylko odpowiednio zestawić z innymi, dobrać inne dodatki lub zwyczajnie się ich pozbyć, bo nie wpływają korzystnie na naszą sylwetkę. Pod lupę powinnyśmy wziąć szczególnie te eleganckie – żakiety, kostiumy, sukienki wizytowe. Ponieważ nie należą one do najtańszych, najtrudniej się z nimi rozstać. A one również przestają być modne i mogą niepotrzebnie dodawać nam lat lub narażać na złośliwe komentarze.

Kiedy wszystkie ubrania są już równiutko ułożone w szafie, a spakowane worki czekają na kolejnych właścicieli, wyszukajmy najbliższych wymian lub wspólnie z koleżankami zorganizujmy własne. Przy odpowiedniej organizacji może być to świetna zabawa, która szybko przerodzi się w tradycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*