Pokój dla prawdziwego gracza

Obecnie gry komputerowe to całkowicie inna rzeczywistość, która wciąga coraz to więcej osób. Sama rozrywka jest naprawdę na najwyższym poziomie, ale żeby ją sobie zapewnić to trzeba spełnić kilka reguł. Wiadomo że największą rolę odgrywają pieniądze, bo to właśnie za nie, możemy zorganizować sobie profesjonalne stanowisko. Wielu fanatyków gier projektuje właśnie takie pokoje, aby całkowicie oddać się swojej ulubionej przyjemności. Zorganizowanie takiego pokoju wcale nie jest takie łatwe bo trzeba w nim przeprowadzić gruntowny remont, aby odpowiednio przystosować go do rozrywki. Ponadto sporo pieniędzy trzeba będzie wydać na sprzęt komputerowy, który aby zapewnić optymalną rozrywkę, musi być niewątpliwie z najwyższej półki.

Przygotowanie pokoju

Remontowanie takiego pokoju z początku nie różni się niczym od remontowanie każdego innego pomieszczenia w domu. Przemyśleć trzeba jedynie instalację elektryczną i ogrzewanie, ponieważ musimy mieć odpowiednią ilość złącz na sprzęt elektroniczny, a ogrzewanie musi znajdować się z daleka od komputera. Ściany możemy pomalować na taki kolor, jaki uważamy za słuszny ale warto już w tym momencie zastanowić się gdzie zostanie puste miejsce. Duża część przestrzeni na ścianach zostanie pokryta matami wygłuszającymi. To one zapewnią komfort graczowi oraz wszystkim domownikom. Większość obecnych gier prowadzona jest przez tryb sieciowy, więc normalną rzeczą jest kontakt przez słuchawki. To właśnie głośne rozmowy mogą przeszkadzać innym domownikom, więc pomieszczenie trzeba będzie wygłuszyć.

profesjonalny sprzęt komputerowy

profesjonalny sprzęt komputerowy (pixabay.com)

Dekoracja

Pokój dla gracza to nie tylko sam sprzęt komputerowy i wszystko co do niego jest potrzebne. Oczywiście sam sprzęt jest najważniejszy, ale pokój powinien tworzyć także klimat. Do tego będzie potrzebna co najmniej jedna meblościanka. Tam znajdą się wszystkie gry w oryginalnych pudełkach i akcesoria z nimi związane. Edycje kolekcjonerskie bardzo często zawierają figurki czy chociażby plakaty. Ściany niewątpliwie zostaną ozdobione plakatami oraz fototapetami, które będą symbolizować znane postacie z gier i scenerie. Dystrybucją zarówno plakatów i fototapet zajmuje się firma Wallcolors. Nawet jeśli pokój z początku będzie wyglądał na pusty to z pewnością w ciągu kilku kolejnych lat, kolekcja zacznie nabierać tempa. W sieci można znaleźć prezentację swoich pokojów przez osoby, które tworzą je od wielu lat i naprawdę robią one wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*