Podnoszenie kwalifikacji zawodowych szansą na zatrudnienie

Sytuacja na rynku pracy nie należy do najbardziej optymistycznych. Wiele ludzi w dalszym ciągu pozostaje bez zatrudnienia. Wpływ na to ma bardzo wiele czynników, ale decydującą rolę odgrywa tutaj przede wszystkim wpływ światowej gospodarki. Wielu przedsiębiorców po prostu nie chce zatrudniać dodatkowych osób, ponieważ nie ma takiej potrzeby lub boi się, że nie będzie w stanie sprostać wymaganiom finansowym. W przypadku, gdy decydują się na zatrudnienie to tylko na podstawie umowy cywilnoprawnej – tak, aby w razie potrzeby możliwe było zwolnienie pracownika. W przypadku umowy o pracę nie jest to możliwe, ponieważ konieczne jest postępowanie w zgodzie z kodeksem pracy, który nie dopuszcza zwalniania pracowników bez konkretnej przyczyny.

wozek_widlowy 2

Kurs na wózek widłowy to szansa na zatrudnienie. Liczy się wyłącznie taki, który kończy się egzaminem UDT /sxc.hu

Wymagania pracodawców

Problemem jest natomiast to, że część pracodawców oczekuje bardzo wiele od potencjalnych pracowników. W wielu ofertach można wyczytać, że obowiązkowe jest posiadanie wykształcenia wyższego (kilka fakultetów), dodatkowych uprawnień i kwalifikacji, doświadczenia zawodowego (zaraz po skończonej szkole) oraz znajomości języków obcych (kilku i to płynnie). Najbardziej zabawne jest to, że stanowisko w żaden sposób nie uzasadnia tak wielkich wymagań. W ten sposób bardzo trudno jest znaleźć odpowiednią pracę. Są osoby, które ją oferują, ale zazwyczaj płacą zbyt mało, a sama praca jest za ciężka dla przeciętnej osoby (praca przy mrozie lub po kilkanaście godzin dziennie). Są jednak zakłady, które traktują pracownika tak, jak należy. Wypłacają pieniądze na czas i to adekwatne do wykonywanej pracy. Można liczyć też na pełen zestaw dodatków socjalnych, które bardzo korzystnie wpływają na wydajność w pracy.

angielski2

Biegła znajomość języka obcego to gwarancja zatrudnienia /sxc.hu

Zadbaj o swoje wykształcenie

Młodzi ludzie powinni zadbać o swoje wykształcenie. To wszystko pozwala na zdobycie takich umiejętności, które prędzej czy później zostaną docenione przez pracodawcę. Warto jest się zapisywać na kursy szkolenia Wrocław, ponieważ pozwala to na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i uprawnia nas do wykonywania różnych prac. Jak widać jest to bardzo cenna możliwość, aby stać się bardziej atrakcyjnym w oczach potencjalnego pracodawcy. Na dodatek ważne jest to, że kursy można ukończyć całkowicie za darmo. Często są one organizowane przez szkoły. Również bezrobotni (osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy) mogą liczyć na różnego rodzaju szkolenia, które podniosą ich kwalifikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*