Podążanie za trendami

Czas wyprzedaży już się zakończył. W większości sklepów odzieżowych znanych firm znajdziemy już tylko nową kolekcję, która pięknie poukładana i porozwieszana na wieszakach kusi klientów. Kasy fiskalne mają teraz czas na odpoczynek.  Nie drukują zbyt wielu paragonów. W niektórych sklepach zostały jeszcze resztki przecenionych artykułówgrzałki do e papierosów – czasami w bardzo atrakcyjnej cenie. Niektóre są uszkodzone, inne leżą gdzieś, zapomniane przez wszystkich.

Na dobre zaczął się kolejny sezon, w sklepach rządzą kolory i nowe kroje. Manekiny dumnie prezentują najnowsze trendy zbliżającego się sezonu. Zachęcają do zatrzymania się i podziwiania nowych ubrań. Czasami skuszą klienta do zakupienia konkretnego modelu.

Ludzie przechadzają się po sklepach, nie rzucają się jednak już jak opętani na wieszaki z ubraniami. W sklepach ceny są bardzo wysokie. Klienci kupują tylko pojedyncze sztuki. Czekają na kolejne wyprzedaże albo zniżki w ich ulubionych sklepach.

Niektórzy kupują kolejne magazyny związane tematycznie z modą. Studiują je, żeby sprawdzić co w nadchodzącym sezonie jest trendy, a co passe. Muszą w końcu dokładnie zdecydować co należy kupić w najbliższych tygodniach, aby wyglądać modnie.

Manekiny zachęcają do zakupu. / sxc.hu

Manekiny zachęcają do zakupu. / sxc.hu

Jeszcze inni przeglądają wszystkie swoje szafy. Pod pretekstem wiosennych porządków wyrzucają starsze płaszcze, swetry, buty i wszystkie znoszone ubrania. Czasami także te, które już im się znudziły. Lub takie, które chcą wymienić na nowe, bo są już niemodne. Niektórzy chcą po prostu wymienić całą swoją garderobę, ponieważ uwielbiają ubierać się sezonowo i co pół roku zmieniają swój styl od podstaw.

Czy warto wpadać w szał zakupowy, podczas gdy ceny ubrań na półkach nie zachęcają? Oczywiście, że nie warto. Lepiej poczekać do przecen, kiedy to w o wiele niższej cenie kupimy dosłownie wszystko. Najlepiej przejrzeć szafę i sprawdzić czego naprawdę potrzebujemy. Kupić tylko najpotrzebniejsze modele. Z resztą lepiej poczekać na wyprzedaże.

Jeżeli jednak potrzebujemy o wiele więcej ubrań, z zakupem warto poczekać do weekendów zniżek, kiedy to można kupić niektóre rzeczy przecenione nawet do 50 %.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*