Poczuj hiszpański klimat!  

Polacy pracują jak mrówki. Cały rok  na najwyższych obrotach, często ich dzień polega na pracy i domowych obowiązkach. Jedyną rozrywką dla wielu jest odpoczynek przed telewizorem czy wyjście na rodzinny spacer. Niektórzy nie chcą nawet marzyć o zagranicznych wakacjach, z góry zakładając, że nie mają na taki wydatek pieniędzy. A co jeśli powiem, że wakacje za granicą mogą być tańsze, niż w Polsce?  Wystarczy co nie co wiedzieć i dobrze zorganizować swoją podróż!

Jak wyjechać do Hiszpanii i nie zbankrutować?

Po pierwsze – termin

zwiedzanie (sxc.hu)

zwiedzanie (sxc.hu)

Myśląc o wakacjach, wyobrażamy sobie od razu miesiące letnie, czyli lipiec i sierpień. Ale prawda jest taka, że Hiszpania o tej porze tonie w słonecznym żarze. Jeśli wyjeżdżamy do ciepłych krajów, to oczywiście oczekujemy słońca, aby pobyczyć się na plaży i pić drinki z palemką. Co innego, jeśli w planie mamy również zwiedzanie. Tutaj wysokie temperatury nie sprzyjają wycieczkom, bardzo męczą i są niezdrowe. Poza tym w lipcu i sierpniu, w Hiszpanii są tłumy turystów, przez co nie da się odczuć tego serca prawdziwego miasta. Przechodzę jednak do sedna – w maju, czerwcu i wrześniu pogoda jest idealna, ludzi jest mniej, a ceny są niższe!

Po drugie – bilety lotnicze

Największych oszczędności szukajmy w biletach lotniczych. Jeśli już wiosną, a nawet zimą, będziesz regularnie sprawdzać cenniki linii lotniczych, na pewno trafi Ci się dobra promocja. Bilety u tanich przewoźników można zdobyć już od kilkudziesięciu do stu złotych.

Po trzecie – noclegi hiszpania

Pozostaje wybrać miejsce do spania. Jeśli będzie to hotel, zwróć uwagę, aby cena była adekwatna do lokalizacji. Najlepiej, żeby zawierała także przynajmniej jeden posiłek, dzięki czemu oszczędzisz pieniądze, które wydałbyś w restauracjach. Najlepiej jednak będzie poszukać przytulnych pensjonatów czy pokojów do wynajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*