Pierwszy samochód – czym kierować się przy jego zakupie?

Z posiadaniem własnego samochodu wiąże się naprawdę sporo zalet, jednak nie da się ukryć, że czterokołowy pojazd może okazać się również bardzo dużym wydatkiem. Warto jest mieć to na uwadze przed dokonaniem zakupu, by bez większego problemu poradzić sobie z późniejszym utrzymaniem auta. Na samym początku warto jednak wiedzieć też, jaki samochód kupić, by nie było on zbyt drogi w codziennej eksploatacji.

Samochód (pixabay.com)

Niska pojemność silnika

Warto jest zwrócić uwagę na to, jak bardzo pojemny jest silnik samochodu, który chcemy kupić. Należy wiedzieć, że im większa będzie pojemność, to tym więcej będziemy musieli płacić za ubezpieczenie OC, które jakby nie było, jest zupełnie obowiązkowe. Warto jest więc kupić auto, które posiada silnik o pojemności maksymalnie 1.5 lub 1.6. Większe silniki naprawdę mogą okazać się dla nas kiepskim wyborem. Często też jest tak, że im auto ma większą pojemność, tym więcej też pali. Również przełożyć się to może na koszta utrzymania.

Nie ma co przesadzać z mocą

Samochody o mocnych silnikach, zazwyczaj zdolne są do rozwijania zdecydowanie większych prędkości. Posiadają również większe przyspieszenie, co w przypadku młodych kierowców, może być niebezpieczne. Młodzi ludzie bardzo często nie potrafią dostosować prędkości do panujących na drodze warunków. Warto jest więc wziąć pod uwagę, że nie ma co przesadzać. Lepiej postawić na słabsze auto, dzięki któremu nauczymy się poruszać po drogach publicznych.

2 Responses to Pierwszy samochód – czym kierować się przy jego zakupie?

  1. Jenek napisał(a):

    Ja postawiłbym na auto, które nie jest jakoś bardzo szybkie. Wolałbym coś oszczędnego.

  2. Darek napisał(a):

    Dobrze jest kupić samochód z oszczędnym silnikiem diesla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*