Pielgrzymka do miejsc świętych

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na to, aby pojechać na pielgrzymkę, która organizowana jest przez parafię. Z reguły z takiej możliwości korzystają osoby starsze, ale zdarzają się też młodzi, którzy są ciekawi świata. Najczęściej taki wyjazd jest do miejsc świętych, czyli w tym przypadku do Rzymu. Znajduje się tam wiele ciekawych zabytków, które są warte zobaczenia. Większość z nich ma związek z religią: są to kościoły, kaplice, posągi czy malowidła. We Włoszech jest tego naprawdę bardzo wiele i zwiedzania jest naprawdę wiele. Ważną cechą takich pielgrzymek jest to, że z reguły są one stosunkowo tanie i są w zasięgu każdego kto tylko chce pojechać. Z tego powodu powinniśmy zrobić wszystko, aby móc w możliwie jak najlepszy sposób się wszystkim zajmować.

Problemy organizacyjne

Organizacją wyjazdu zajmuje się zazwyczaj ksiądz. Często działa w porozumieniu z innymi duszpasterzami, którzy działają w Rzymie. W ten sposób są oni w stanie załatwić wstęp do wielu miejsc, które normalnie są zamknięte dla turystów. Na dodatek możliwe będzie znalezienie takich pensjonatów, w których zatrzymanie się będzie tańsze i po prostu zaoszczędzimy spore pieniądze. Największym wydatkiem będą autokary. Jest to koszt, który jednak nie będzie tak bardzo zauważalny, ponieważ przy dużej ilości uczestników wszystko się po prostu rozłoży. Będzie to powodowało, że cena będzie się nam wydawała bardzo niska. To jest właśnie zaleta podróży zorganizowanych. Nie musimy się niczym przejmować i jeszcze dodatkowo płacimy znacznie mniej niż gdybyśmy chcieli przejechać normalnie.

Wnętrze autokaru (sxc.hu)

Wnętrze autokaru (sxc.hu)

Podróż

Autokary powinny być wysokiego standardu. Głównie ze względu na to, że będzie dużo osób starszych. Potrzebują one wygód i dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby tak właśnie było. Absolutną koniecznością jest, aby w środku była sprawna toaleta. W ten sposób nie będziemy musieli zatrzymywać się przez cały czas, aby ktoś mógł skorzystać z toalety. Na wycieczki nie powinny się wybierać też osoby, które mają poważne problemy zdrowotne. W takiej sytuacji może to być tylko kłopot. Jeżeli jednak wiemy, że podołamy i nic złego się nam nie stanie to jak najbardziej możemy pojechać. Pamiętajmy, żeby dobrze się przygotować i zabrać też pieniądze, za które będziemy mogli kupować pamiątki, dodatkowe jedzenie i wejściówki. Powinniśmy też zachować niewielkie kwoty na wypadek, gdyby konieczne było kupienie lekarstw.

Komentarze do Pielgrzymka do miejsc świętych

  1. Amanda napisał(a):

    Nie byłam jeszcze, ale chętnie się wybiorę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*