Patenty na udane zakupy

Każda kobieta kocha zakupy, jednak nie każda może sobie pozwolić by poświęcić temu chociaż chwilkę wolnego czasu. Całe dnie w pracy przed komputerem. Exel, cmms, robota papierkowa. Po przyjściu do domu obiad,  odrabianie lekcji z dziećmi, a potem przychodzi mąż.

Drugą strona medalu jest to, że nawet jeśli wygospodarujemy chwilę na zakupy, na chwilę tylko dla nas mamy problem z tym co kupić i za jaką cenę. Zazwyczaj zakupy kończą się opróżnieniem karty kredytowej ponieważ okazało się, że nagle wszystkiego potrzebujemy ponieważ tak dawno nie byłyśmy na zakupach.

Oto kilka moich rad, jak zachować w miarę zdrowy rozsądek podczas zakupów.

Pierwsza podstawową metoda jest to, by iść na zakupy po obiedzie. Jeśli wyjdziemy na zakupy ‘na głodne’ nagle wszystko będzie do nas przemawiało i z zakupów odzieżowych zrobią się zakupy spożywcze. Kolejna rzecz to oszczędzanie. Oczywiście idziemy do sklepu po rzeczy, których potrzebujemy, ale na niektóre decydujemy się pod wpływem impulsu. Dlatego też przy każdej rzeczy zapytajmy się czy jest to nam rzeczywiście potrzebne. Jeśli tak, ok, ale do czego. Z drugiej strony każda kobieta odpowie na nowa torebkę, że tak, jest nam potrzebna. Ale czy nie mamy już podobnej w domu? Idąc na zakupy musimy mieć tez odpowiedni humor. Jeśli będziemy zmęczone i znudzone, na pewno zakupy nie będą udane. Bardziej będziemy myśleć jak szybko wyjść z galerii niż nad tym, do którego teraz sklepu.

sxc.hu

sxc.hu

Kolejna sprawa. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na zakupy w samotności, często towarzyszą nam dzieci lub mąż, a oni znacznie szybciej się nudzą od nas. Mąż na pewno ucieszy się jeśli będzie czuł, że podczas zakupów jego zdanie tez się liczy, jeśli nie lepiej żeby poszedł do kawiarni. Dzieci natomiast uwielbiają place zabaw, a w galerii handlowych jest ich naprawdę dużo, dlatego zróbmy przyjemność nie tylko sobie ale i pozostałym członkom rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*