Opieka nad zwierzętami. Przewóz koni w przyczepach.

Posiadanie zwierząt jest nie tylko wielką przyjemnością, ale też wiążącym obowiązkiem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak dużo czasu trzeba im poświęcać oraz jak kłopotliwa może być opieka nad nimi. Przed zakupem zwierzęcia warto jest się jednak zapoznać z tematem, ponieważ później może być po prostu zbyt późno – to nie są zabawki i nie należy ich tak traktować. Jeżeli okaże się, że są dla nas zbyt wielkim obciążeniem to nie możemy ich tak po prostu porzucić. W takich sytuacjach nadal należy się nimi zajmować lub znaleźć inny dom. Ta ostatnia opcja jest najlepszym wyjściem z sytuacji, ale i tak nie pozostanie bez odzewu. Zwierzęta bardzo przyzwyczajają się do właścicieli i rozłąka z nimi może być dla nich ogromnym obciążeniem fizycznym. Mylą się ci, którzy uważają, że nie mają uczuć i wszystko jest dla nich obojętne.

Opieka nad zwierzętami

Konie wymagają bardzo wiele czasu i uwagi /sxc.hu

Konie wymagają bardzo wiele czasu i uwagi /sxc.hu

Najwięcej osób decyduje się na to, aby przygarnąć do siebie psa. Jest to stosunkowo łatwe zwierze do utrzymania, ponieważ nie są wymagane skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne, aby móc zapewnić mu odpowiednie warunki. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy na kilka dni musimy wyjechać z miasta, a nie mamy możliwości zabrania go ze sobą. W takiej sytuacji nie można zostawić go samego w domu, ponieważ nie będzie kto miał go wyprowadzać, ani przygotowywać posiłków. Psa można zostawić tylko na krótki czas, góra do kilku godzin. W takiej sytuacji mamy niewiele możliwości – możliwe jest oddanie go do hotelu dla zwierząt, albo oddanie komuś pod opiekę na ten czas. Obie niemożliwość nie są najlepszym rozwiązaniem. Będzie się to wiązało z dużymi wydatkami finansowymi, a na dodatek spowoduje, że pies będzie wystraszony w nowym środowisku.

Konie znacznie trudniejsze w pielęgnacji

Jeszcze większe problemy występują w przypadku dużych zwierząt. O ile psa można po prostu zabrać ze sobą (samochodem) to z takim koniem mogą być problemy. Nie jest to jednak takie utrudnienie, któremu nie można zaradzić. Na runku są dostępne różnego rodzaju przyczepy dla koni, które pozwalają na przypięcie do samochodu. W ten sposób możliwe jest komfortowe i bezpieczne przewożenie takiego zwierzęcia. Nie często wykorzystuje się taki sposób transportu, niemniej zdarzają się i takie. Na mniejsze odległości można zdecydować się na wykorzystanie samego zwierzęcia – jednak jeżeli nie było ono tresowane do poruszania się po drogach publicznych to nie warto jest się decydować na to rozwiązanie. Łatwo może się wystraszyć i stać się zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*