Odzież używana: gorsza niż nowa?

W dzisiejszych czasach dużą uwagę przykłada się do wyglądu. Ludzie pragną wyglądać dobrze i podobać się innym osobom. Dlatego tak wiele czasu spędzamy na zakupach w sklepach odzieżowych. W ten sposób możemy pokreślić swój styl i osobowość. Szczególnie dobrze widoczne jest to na przykładzie kobiet, które pod względem zakupów odzieżowych znacząco przewyższają mężczyzn. Potrafią wydawać naprawdę ogromne kwoty za ubrania. Dla wielu osób jest to niezrozumiałe. I to tym bardziej, że cena niektórych elementów garderoby nie jest uzasadniona ani jakością wykończenia ani rodzajem zastosowanego materiału. W dzisiejszych czasach płacimy przede wszystkim za logo marki, która widnieje na metce takiego ubrania. Noszenie garderoby, która wyszła spod warsztatu znanego projektanta potrafi podnieść dana osobę w hierarchii społecznej. Nie liczy się to kim jest dana osoba, jakie posiada wykształcenie lub co ma do powiedzenia – jeżeli posiada drogie i makrowe ubrania to w społeczeństwie zaczyna się liczyć i jest doceniana.

Sklep z odzieżą używaną (sxc.hu)

Sklep z odzieżą używaną (sxc.hu)

Tanio i dobrze

Czy to oznacza, że przeciętne osoby nie mogą wygadać dobrze? Prawda jest taka, że mogą wyglądać znacznie lepiej. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że znane marki często posiadają ubrania gorsze od tych, które sprzedawane są hurtowo. Dlatego powinniśmy patrzeć przede wszystkim na jakość wykonania. Jeżeli zastosowano dobre materiały i dodatkowo wykończenie jest na wysokim poziomie to nie musimy przejmować się tym, że nie jest to ubranie uszyte przez wielkiego projektanta z Mediolanu czy Paryża. Tym bardziej, że wiele ubrań takich osób można znaleźć w sklepach z odzieżą używaną. Jest to w ogóle bardzo dobre miejsce, gdzie możemy dokonywać swoich zakupów. W dużej mierze ubrania są niezniszczone i na dodatek lepszych marek. W ten sposób daną rzecz możemy kupić nawet kilkadziesiąt razy taniej niż ma to miejsce w sklepach.

Odzież używana w cale nie musi być gorsza od tej, którą oferują czołowi projektanci mody.
Drogie i markowe buty (sxc.hu)

Drogie i markowe buty (sxc.hu)

Odzież używana

Ma to ogromne znaczenie, ponieważ dalej możemy pozostawać modni, a przy okazji nie wydawać kroci na codzienne zakupy. Pozwala to na odnalezienie się w społeczeństwie, gdzie główną rolę ogrywają pieniądze i wygląd. W ten sposób nie musimy wcale odstawać od reszty społeczeństwa. Hurtownia odzieży używanej posiada w swoich magazynach ogromne ilości ubrań, które tylko czekają na to, aby je wszystkie przejrzeć. Naprawdę można znaleźć tam prawdziwe perełki, które w normalnych sklepach warte byłby setki lub tysiące złotych, a w przypadku secondhandów ta kwota jest wielokrotnie niższa (często sprzedawana w cenie za kilogram).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*