Odszkodowanie – idziemy na ugodę?

Jesteś ofiarą w wypadku, zebrałeś wszelkie potrzebne dokumenty i chcesz odzyskać należne ubezpieczenie z polisy OC sprawcy to musisz wiedzieć o rodzajach sposobach starania się o zwrot rekompensaty. Są dwie drogi, pierwsza to walka o swoją rację z firmą ubezpieczeniową, a druga to pójście na ugodę.

Zakład ubezpieczeniowy może zaproponować nam polubowne rozwiązanie sprawy kusząc szybką wypłatą gotówki. Podjęcie decyzji o takiej drodze zazwyczaj oznacza zrzeczenie się dalszych roszczeń w związku z wypadkiem. Decyzje należy skrupulatnie przeanalizować, a najlepiej skonsultować się z jakimś prawnikiem zajmującym się sprawami odzyskiwania ubezpieczeń. Specjalista pomoże ustalić nam adekwatną wysokość odszkodowania za poniesione straty. Ponadto z ugody trudno się wycofać, a jej podważenie jest praktycznie nie możliwe. W większości takich przypadków odszkodowanie Warszawa następuję za decyzją ubezpieczyciela po procesie postępowania likwidacyjnego. Teoretycznie firma powinna zebrać dokumentacje niezbędną do ustalenia przebiegu zdarzenia drogowego, jednak w praktyce ubezpieczyciele często oczekują że to poszkodowany przedstawi potrzebna dokumentację. Wypłata przyznanego odszkodowania zgodnie z prawem powinna zostać wypłacona w ciągu 30 dni od zgłoszenia szkody, w bardziej skomplikowanych przypadkach w ciągu 90 dni. Czasami jednak zdarza się, że ubezpieczyciele czekają z wypłata pieniędzy aż do zakończenia leczenia poszkodowanego.

Jeżeli jednak postanowimy ubiegać się o odszkodowanie na własną rękę czeka nas ciężka przeprawa, jednak jeśli znamy wartość swoich szkód prędzej czy później uda nam ją wywalczyć. Ubezpieczyciele bardzo często zaniżają kwotę rekompensującą nasze krzywdy. Jeżeli od dłuższego czasu nasze działania nie przynoszą skutku skierujmy się po pomoc do firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu ubezpieczeń.

business-man-1236606

Biznesman (sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*