Od pucybuta do Rockefellera

szpilki (sxc.hu)

Szpilki…

Ze wszystkich rodzajów kobiecych butów, to właśnie one najbardziej przyciągają wzrok. Niebotyczny, cienki, lecz wygodny obcas, idealnie wyprofilowane podbicie oraz ponadczasowy krój, to tylko niektóre elementy powodujące szybsze bicie serca wśród miłośniczek wysokich butów. Największym marzeniem jest jednak podeszwa. I to nie byle jaka, bo czerwona.

Czerwona podeszwa

but (sxc.hu)

but (sxc.hu)

Christian Louboutin, bo to w końcu on wypracował ikoniczną podeszwę, to szewc wszech czasów. Jego sukces idealnie odzwierciedla amerykański sen; marzenie niemal niemożliwe do spełnienia. Choć marka pod nazwiskiem rzemieślnika powstała na początku lat 90-tych XX wieku, krwista podeszwa pojawiła się dwa lata później. Okazała się jednak strzałem w dziesiątkę, bowiem w mgnieniu oka stała się znakiem rozpoznawczym, projektanta. Nie tylko krzyczała sobą „Louboutin”, lecz także była (i do dziś jest) symbolem luksusu i pożądania wśród kobiet.

Wracając jednak do szpilek – to właśnie Christian jest odpowiedzialny za przywrócenie szpilkom ich czasów świetności. Dzięki starannie dopracowanym detalom na każdym bucie, jak krzyże, dżety, diamenty, motywy kwiatowe czy cętkowane wzory, przeciętne dotąd czółenka stały się samoistnym elementem tworzącym najprostszy nawet outfit.

Louboutin = prestiż

Czym jednak marka pod nazwiskiem projektanta zasłużyła sobie na taki prestiż? Z pewnością niebywałą wygodą, różnorodnością wzorów i modeli oraz czystymi liniami. Nieprzerwanie od końca dwudziestego wieku cieszą się powodzeniem i zainteresowaniem. Szczególnie upodobały je sobie gwiazdy i celebryci. Nie bez przyczyny klientkami Louboutina są osoby z wyższych sfer, bowiem produkty sygnowane jego nazwiskiem z pewnością należą do wysoko półkowych.

Komentarze do Od pucybuta do Rockefellera

  1. Frake pisze:

    Moja żona lubuje się we wszelkiego rodzaju szpilkach 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*