Ochrona towaru w branży przemysłowej

W magazynach przemysłowych każdego dnia składuje się różnego rodzaju towary. Niektóre z nich zanim zostaną składowane przebywają duże odległości. Muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach, zarówno podczas transportu jak i w magazynie. Sam transport niektórych towarów i materiałów może być dość ciężki, ponieważ podczas transportu może się wiele wydarzyć. Dlatego naczepy ciągników siodłowych są skonstruowane w taki sposób aby chociaż częściowo wyeliminować ryzyko uszkodzeń towaru. Wystarczy spojrzeć na standardową naczepę i jest ona otwarta tylko z jednej strony. Taka budowa zapewnia dużo wygodniejszy załadunek i bezpieczeństwo na trasie, ponieważ kierowca zawsze widzi w lusterku boczną część naczepy.

Magazyn

Towar przechowywany w magazynie musi być tak naprawdę pod ciągłym nadzorem. W ciągu dnia nie ma problemu, ponieważ pracownicy zwracają uwagę na przechowywany towar i pracują przy nim. Inaczej jest w ciągu nocy i w tym celu musi być zatrudniona ochrona. Z początku trudno sobie wyobrazić kradzieże w olbrzymich magazynach, ale towar który tam się znajduje może być warty nawet kilka milionów złotych. Dlatego obecność ochrony jest obowiązkowa. Do tego instaluje się monitoring z funkcją podczerwieni, przez co monitorowanie zaciemnionych pomieszczeń jest o wiele łatwiejsze. Dobrym zabezpieczeniem w magazynach jest także instalacja oświetlenia na czujnik ruchu, bo to zapewnia dodatkową barierę ochronną przed złodziejami.

Plandeki

W branży przemysłowej można spotkać się również z różnymi rodzajami plandek ochronnych. Chronią one materiały głównie przed wilgocią, bo nie przepuszczają wody. W ten sposób można bez problemu zabezpieczyć towar znajdujący się na zewnątrz. Plandeki używane są także jako zabezpieczenie pojazdów dostawczych. Pojawiają się zarówno w naczepach ciągników siodłowych jak i w mniejszych pojazdach dostawczych. Okucia plandekowe pozwalają dodatkowo zabezpieczyć towar przed kradzieżą. Problem jest taki, że jest to rozwiązanie nie do końca doskonałe. Każdy kierowca wie jak długo zajmuje otwieranie takiej plandeki przy rozładunku. Dodatkowo plandeka jest dość ciężka, przez co trudno jest ją umieścić w sposób wygodny do rozładunku. W każdym razie wychodzi to na dobre bo zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo przy dłuższych trasach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*