Obrazy kiedyś i współcześnie

Dla wielu osób wydawać by się mogło, że obrazy, a dokładniej ich techniki tworzenia odeszły w zapomnienie. Obecnie można za kilka złotych w dowolnym sklepie zakupić obraz, który zostanie nadrukowany na płótno czy kartkę, przybity do ramy, przez co jest on tak niedrogi, a co ważne może na nie pozwolić sobie znacznie więcej osób. Z tego tez powodu obecnie bardzo wiele osób może zauważyć, że coraz rzadziej ludzie decydują się tutaj na to, by zamawiać obrazy, które wykonywane są przez artystę.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu malowane obrazy były jedyną niemal formą na zachowanie jakiegoś wizerunku na lata w ludzkiej pamięci. Każdy władca musiał posiadać nie jeden a kilka portretów, czy innych obrazów, na których został on uwieczniony, dzięki czemu pokazywał on nie tylko swoją władze i możliwości, a także bogactwo, ale również pozwalał na to, by w jak najlepszy sposób poradzić sobie z prawidłowym wykonaniem różnego rodzaju pertraktacjami jak choćby w momencie poszukiwania odpowiedniej małżonki dla siebie czy też partnera dla kogoś z rodziny. W tym celu malarz tworzył różnego rodzaju portrety, które następnie przepływały można lub przemierzały dziesiątki kilometrów po to, by pokazać portret czy to władcy, księcia, czy księżniczki potencjalnie przyszłemu małżonkowi. Była to forma współczesnych fotografii, z tą różnica, że malarz mógł dowolnie nanosić korekty na obrazy, tak aby wizerunek był idealny, pozbawiony krost, skaz, blizn, czy innych rzeczy, które szpeciły te osobę. Dlatego tez obrazy olejne były tak znaczące w takich spotkaniach.

farba

Malarstwo współczesne jest fascynującą sztuką.

Obecnie, kiedy chcemy pokazać coś lub kogoś komuś wystarczy tylko, ze zrobimy zdjęcie, nawet nie musimy go wywoływać. Dawniej jednak potrzebny był do tego obraz. Obecnie jednak ciągle jest wielu koneserów, którzy cenią niezwykle sztukę współczesną także pod kątem nowo powstających obrazów. Wiele z tych dzieł bywa kontrowersyjnych, co dodatkowo wpływa na to, ze malarstwo ciągle w niektórych gronach ludzi pozostaje sztuką bardzo popularną, a wiele spośród obrazów, które obecnie można znaleźć na rynku sięgają nieraz zawrotnych cen, nawet kilkumilionowych. Z tego tez powodu powiedzenie, że malarstwo odeszło do lamusa, przeszłości jest nieprawdą. Nie jest może ono tak popularne jednak, jeśli trafi na odpowiednią grupę jego pasjonatów może naprawdę nie mało zdziałać pod kątem zarówno ceny obrazu jak i uznania dla malarza.
Współcześnie żyjący malarze niezwykle cenią sobie to, ze mogą wciąż tworzyć, wielu poza olejnymi obrazami na płótnach chętnie tworzą murale, czy dorabiają w malarstwie artystycznym ścian, niejednokrotnie tworząc naprawdę ciekawe dzieła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*