Nowoczesna aranżacja wnętrz

Po czym można poznać, że dane mieszkanie jest nowoczesne? Głównie po tym w jaki sposób zaaranżowane jest światło w pomieszczeniu. Mowa przede wszystkim o tym naturalnym, ale sztuczne również ma decydujące znaczenie. Duże i jasne przestrzenie sprawiają, że mamy znacznie większą ochotę na to, aby w nim przebywać. Działa to w sposób rozbudzający i skłania nas do działania. Ma to związek z melaniną w naszym organizmie, która jest odpowiedzialna za tzw. zegar biologiczny. Dzięki temu człowiek może zarządzać swoimi rezerwami energii i ograniczać je wtedy, gdy zamierzamy iść spać i uaktywniać je w momencie, gdy wstajemy. Dlatego dostęp do światła ma dla człowieka decydujące znaczenie. Nie wspominając już o tym, że takie rozświetlone wnętrza wygadają po prostu lepiej. Ludzie w czasie jesieni, gdy jest ciemno i deszczowo często uskarżają się na depresję. Jest to spowodowane właśnie tym, że brakuje nam światła. To powinno przekonać nas do tego, że odgrywa ono bardzo ważną rolę w dzisiejszym świecie.

Mieszkanie

Jeżeli chcemy, aby w naszym mieszkaniu było jasno to musimy o to zadbać. W jaki sposób to osiągnąć? Przede wszystkim poprzez usunięcie firan, zasłon i tym podobnych rzeczy. Nie wygląda to nowocześnie i dodatkowo sprawia, że wszystko staje się nieco ciemniejsze niż być powinno. Ważna jest też aranżacja pomieszczenia, ułożenie wszystkich elementów itd. Powinno być ono pomalowane na jasne barwy, najlepiej odcienie bieli, czyli szary, popiel. W ten sposób uzyskamy o wiele lepszy efekt, a pomieszczenie będzie się wydawało jaśniejsze. Możemy zastosować też lustra, które rozproszą światło i spowodują, że będzie to wyglądało po prostu lepiej.

Nowoczesna lampa (sxc.hu)

Nowoczesna lampa (sxc.hu)

Oświetlenie

Nie zapominajmy również o sztucznym oświetleniu. W ciągu roku zdarza się wiele dni, które są pochmurne i nie dostarczają właściwie w ogóle światła. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie lamp. Jest bardzo wiele modeli na rynku i dlatego wybór jest w tym zakresie niezwykle rozbudowany. Szczególnie atrakcyjne są lampy nowoczesne, które nie tylko pozwalają nam zyskać dostęp do światła, ale również wpływają na wygląd samego mieszkania. Po prostu prezentuje się ono o wiele lepiej. Jeżeli mamy taką możliwość to powinniśmy zastosować kilka rodzajów oświetlenia – lampy, świetliki, kinkiety. Dzięki temu światło jest lepiej rozproszone i prezentuje się po prostu w znacznie lepszy sposób.

Komentarze do Nowoczesna aranżacja wnętrz

  1. Visser napisał(a):

    Takie wnętrza prezentują się znacznie lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*