Nieznajomość prawa szkodzi – czy to prawda?

Mówi się że nieznajomość prawa szkodzi. Nie wszyscy zgodzą się z tym określeniem, ponieważ wiele osób myśli że jeżeli nie będzie nikomu szkodzić to nikt nie zwróci się przeciw nim. Nawet jak jesteśmy zwykłymi obywatelami to powinniśmy dużo czytać w kwestii prawa, aby wiedzieć na co możemy sobie pozwolić, a na co nie. Przez brak znajomości prawa można zostać oszukanym na naprawdę duże pieniądze. Bardzo dużo słyszy się o wyłudzeniach przez firmy pożyczkowe i banki, a tak naprawdę te firmy nie mają z tym nic wspólnego. Wystarczy trafić na oszusta, który podszyje się pod bank i możemy zostać bez gotówki, a przecież wystarczy wiedzieć, że są z góry określone zasady w potwierdzaniu umów.

Kontrole drogowe

Bardzo nerwowo mówi się od dłuższego czasu o pracy policji, a dokładniej drogówki. Nie jest niczym dziwnym, że policjant podchodzi i zachowuje się agresywnie wobec kierowcy. Takie przypadki są coraz częściej spotykane na drogach, a my bez znajomości prawa możemy zostać naprawdę źle potraktowani. Bardziej inteligentni kierowcy znają dokładnie zasady na podstawie których policjant może wykonać określone czynności. Warto pamiętać, że pierwszą czynnością wykonaną przez funkcjonariusza powinno być przedstawienie się, poinformowanie o stopniu oraz pokazanie odznaki. Bez tej czynności nie mamy pewności kto nas kontroluje. Warto zwrócić uwagę także na jeden z błędów kierowców, który czasem kończy się bardzo nieciekawie. Kierowca musi wiedzieć, że nie może wysiadać z pojazdu podczas kontroli, ponieważ to może zostać odebrane jako zagrożenie dla policjantów, a jak to się kończy wystarczy sobie wyobrazić.

rozprawa sądowa (pixabay.com)

Gdy już wpadniemy w problemy

W życiu zdarzają się sytuacje, nad którymi mogliśmy się nawet nie zastanawiać nigdy. Nikt z nas nie jest wszechwiedzący i niektóre problemy mogą być dla nas niezrozumiałe. Mowa tu chociażby o takich rzeczach jak spadki, przekazywanie własności z pokoleń i prawa do różnych podmiotów czy nieruchomości. Zdarza się, że śmierć kogoś bliskiego może nas wciągnąć właśnie w takie problemy i bez pomocy prawniczej możemy jeszcze sobie tylko zaszkodzić. KTT Adwokat: kancelaria prawna Gliwice może nam pomóc właśnie z takimi problemami. Zdarza się, że przez takie właśnie niefortunne wydarzenia pojawiają się konflikty rodzinne, które później kończą się sprawami sądowymi. Jeżeli jesteśmy tylko pewni naszej racji to dobrze jest wynająć adwokata, który dodatkowo wesprze nas w tych nerwowych chwilach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*